MSZ Francji: Paryż nie ma zamiaru odpowiedzieć militarnie na rosyjską inwazję
14.02.2022 21:10

Komentarzy: 0
Udostępnij:
– Paryż wspiera Ukrainę finansowo. Francja „nie ma zamiaru odpowiedzieć militarnie” na jakąkolwiek rosyjską inwazję – przekazał szef francuskiego MSZ Jean-Yves Le Drian w rozmowie z kanałem France 5.
Francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian przekazał, że Francja "nie ma zamiaru odpowiedzieć militarnie" na jakąkolwiek rosyjską inwazję na Ukrainę. Jak dodał, Paryż wspiera Ukrainę finansowo.
Le Drian także przestrzegł, że wojna pomiędzy Rosją a Ukrainą "byłaby katastrofą dla wszystkich, a przede wszystkim Rosji".
W rozmowie z kanałem France 5 podkreślił, że Francja liczy na to, że "pod naciskiem środków odstraszających prezydent Putin poważnie zastanowi się nad ryzykiem, jakie podejmuje".
- Każdy znaczący rosyjski akt przeciwko niepodległości Ukrainy wywoła masowe konsekwencje i sankcje Francji oraz innych sojuszników Ukrainy wobec Moskwy - przekazał.
kpa ,
kor.
Komentarzy: 0
Data publikacji: 14.02.2022 21:10
Źródło: CNN / Canal 5
Loża masońska utrzymywała oddziały zabójców? W Paryżu ruszył głośny proces
30.03.2026 11:21

Komentarzy: 0
Jak poinformował portal France24, w poniedziałek w Paryżu rozpoczął się proces z udziałem 22 podejrzanych oskarżonych o morderstwo i inne poważne przestępstwa działających w imieniu siatki mafijnej w loży masońskiej Athanor w Puteaux na przedmieściach Paryża. Wśród oskarżonych znajdują się policjanci, byli agenci francuskiego wywiadu i biznesmeni.
Czytaj więcej
Ukraińskie MON: Na nagraniach z frontu widać, jak ranni Rosjanie są dobijani przez kolegów
29.03.2026 15:51

Komentarzy: 0
Ukraiński minister obrony Mychajło Fedorow poinformował w niedzielę, że codziennie otrzymuje nagrania wideo z linii frontu, na których widać, jak ranni rosyjscy żołnierze popełniają samobójstwo lub są dobijani przez swoich towarzyszy.
Czytaj więcej
Politico: Każdy uczeń szkoły średniej na Łotwie uczy się strzelać z broni
29.03.2026 11:22
Prezydent Nawrocki: Rosja nie broni konserwatyzmu; reprezentuje korupcję i przemoc
29.03.2026 06:46

Komentarzy: 0
Rosja nie broni konserwatyzmu, lecz reprezentuje korupcję i przemoc - oświadczył w sobotę na konferencji konserwatystów CPAC w Teksasie prezydent RP Karol Nawrocki. Dodał, że prezydent Donald Trump jest prawdziwym przyjacielem Polski. Zwrócił też uwagę na znaczenie NATO.
Czytaj więcej
Francja: Udaremniono atak terrorystyczny w centrum Paryża
28.03.2026 15:26

Komentarzy: 0
Udaremniono atak terrorystyczny w centrum Paryża - poinformowała w sobotę AFP, powołując się źródła. Policja ujęła mężczyznę, gdy próbował ostatniej nocy podłożyć ładunek wybuchowy pod gmachem Bank of America w centrum stolicy Francji.
Czytaj więcej
