Nagi biust przed siedzibą Budimexu. Radykalne „ekolożki” protestują przeciwko budowie zapory na granicy [WIDEO]

W wyniku doświadczeń po hybrydowej agresji reżimu Aleksandra Łukaszenki państwo polskie buduje zaporę na granicy polsko-białoruskiej. Z tajemniczych powodów przeciwko niej postanowiła zaprotestować organizacja radykalnych „ekologów” Extinction Rebellion.
Aktywistka Extinction Rebellion protestuje przeciwko budowie zapory na granicy przed siedzibą Budimexu Nagi biust przed siedzibą Budimexu. Radykalne „ekolożki” protestują przeciwko budowie zapory na granicy [WIDEO]
Aktywistka Extinction Rebellion protestuje przeciwko budowie zapory na granicy przed siedzibą Budimexu / screen TT Patryk "Skju" Sykut

Na nagraniu widać półnagą kobietę trzymającą kartkę z napisem „Budimex Stop” i z napisem na nagim biuście: „Mur odziera z godności”. Po chwili ktoś oblewa ją farbą, która ma imitować krew [?], a napis staje się nieczytelny.

– Tutaj właśnie dzisiaj protestujemy przeciwko budowie muru na granicy polsko-białoruskiej. Czyli właśnie Budimex podjął się realizacji. (…) Dzisiaj podkreślamy, jaki aspekt humanitarny to ma, to znaczy, że ta inwestycja, która teoretycznie ma chronić granic, ma rozwiązywać problem, nie rozwiązuje żadnego problemu, tylko i wyłącznie go pogłębia, tylko i wyłącznie go tutaj yyy… eskaluje. Protestujemy przeciwko temu, że ta inwestycja, ta zapora, która powstaje, będzie jeszcze bardziej utrudniać osobom uchodźczym staranie się o azyl, co jest nielegalne, wbrew prawom człowieka, wbrew konwencji genewskiej, którą Polska podpisała i w związku z tym nie zgadzamy się na to (…)

– mówi na nagraniu aktywistka radykalnej organizacji… „ekologicznej”.

 

Operacja „Śluza”

W zeszłym roku miała miejsce, prawdopodobnie z inspiracji Kremla, hybrydowa agresja reżimu Łukaszenki, który w ramach operacji „Śluza” sprowadził samolotami na Białoruś znaczną liczbę imigrantów, których następnie prowokował do szturmowania polskiej granicy. 

W tym samym czasie politycy opozycji w Polsce, aktywiści, „wiodące media”, celebryci i niektórzy samorządowcy rozpętali w kraju histerię opartą na tezach białoruskiej propagandy, a wręcz korzystając z jej materiałów.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe