Repetowicz: „Wojna byłaby szaleństwem Putina. Rosja poniosłaby strategiczną porażkę”

„Wojna byłaby szaleństwem Putina i Rosja poniosłaby strategiczną porażkę w jej wyniku. Rosjanie wygraliby to militarnie, ale byłoby to pyrrusowe zwycięstwo” – powiedział w Poranku „Siódma9” red. Witold Repetowicz (Defence24.pl).
 Repetowicz: „Wojna byłaby szaleństwem Putina. Rosja poniosłaby strategiczną porażkę”
/ PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV / KREMLIN / SPUTNIK / POOL

Pierwsza rozmowa wtorkowego Poranka dotyczyła ew. agresji Rosji na Ukrainę.

„Wojny pełnoskalowej raczej nie będzie. Wojna byłaby szaleństwem Putina i Rosja poniosłaby strategiczną porażkę w jej wyniku. Rosja wygrałaby to militarnie. Ale byłoby to pyrrusowe zwycięstwo” – stwierdził red. Repetowicz.

„Gdyby doszło do inwazji na Ukrainę to byłaby wojna, której Europa nie widziała od końca II wojny światowej” – powiedział rozmówca Michała Kłosowskiego. Zdaniem red. Repetowicza skala zniszczeń i skala ofiar byłaby kilkukrotnie razy wyższa, niż w przypadku niedawnego konfliktu Azerbejdżanu z Armenią.

„Będziemy mogli mówić o kilkudziesięciu tysiącach ofiar, o zniszczonych miastach, także o tysiącach rosyjskich żołnierzy, którzy w takiej wojnie zginą. Twierdzenie, że nie robi to wrażenia na Rosji, nie przekonuje mnie” – mówił Gość Poranka „Siódma9”.

„Gigantyczny koszt wybuchu wojny, odstrasza od decyzji o jej wywołaniu” – podkreślał.

W rozmowie pojawił się także wątek działań asymetrycznych podejmowanych przez Rosję w kierunku Ukrainy, ale także wobec Polski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe