„Czyli pieniędzy nie dostaniemy, a długi Grecji będziemy spłacać?” W sieci wrze po decyzji TSUE ws. mechanizmu warunkowości

W środę Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej oddalił wniesione przez Węgry i Polskę skargi na tzw. mechanizm warunkowości. W praktyce wyrok oznacza uzależnienie korzystania z finansowania budżetu UE od poszanowania przez państwa członkowskie zasad rzekomej „praworządności”. Decyzja Trybunału jest szeroko komentowana w sieci przez polityków, dziennikarzy i publicystów. Przedstawiamy wybrane komentarze.
Siedziba TSUE w Luksemburg „Czyli pieniędzy nie dostaniemy, a długi Grecji będziemy spłacać?” W sieci wrze po decyzji TSUE ws. mechanizmu warunkowości
Siedziba TSUE w Luksemburg / fot. Wikipedia CC BY-SA 4.0 - Luxofluxo | screen Twitter

„Mechanizm ten został przyjęty na właściwej podstawie prawnej, zachowuje spójność z procedurą ustanowioną w art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej i nie przekracza granic kompetencji przyznanych Unii, a także szanuje zasadę pewności prawa” – uznali sędziowie Trybunału.

Czytaj więcej: TSUE oddalił wniesione przez Węgry i Polskę skargi na tzw. mechanizm warunkowości

Bezprecedensowy wyrok TSUE spotkał się z ostrą krytyką m.in. byłej premier Beaty Szydło.

Czytaj więcej: Beata Szydło: „Polska i Węgry zaufały zapewnieniom KE i RE, a instytucje UE całkowicie lekceważą te konkluzje”


„To koniec UE, do której przystępowaliśmy”

Decyzja Trybunału jest szeroko komentowana w sieci przez polityków, dziennikarzy i publicystów. Przedstawiamy wybrane komentarze z Twittera.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe