„Ostatnio coś takiego widziałem 30 lat temu”. Katastrofalne wyniki sondaży Justina Trudeau

Kanadą wstrząsają protesty przeciwko radykalnym obostrzeniom sanitarnym. Pomysł na „konwój wolności” kopiują protestujący na całym świecie. W tym czasie premier Kanady Justin Trudeau zapowiada wprowadzenie stanu wyjątkowego i kolejnych represji wobec protestujących. Jak to wpływa na jego sondaże?
Justin Trudeau „Ostatnio coś takiego widziałem 30 lat temu”. Katastrofalne wyniki sondaży Justina Trudeau
Justin Trudeau / Wikipedia CC BY-SA 2,0 Falcon Photography

Kanadyjskiego premiera według sondażu Maru Public Opinion popiera tylko 16% Kanadyjczyków. 48% badanych uważa, że nie nadaje się on na zajmowane stanowisko. Przeciwnego zdania jest 29% respondentów. 53% ankietowanych uważa, że Trudeau nie sprawdził się w momencie zagrożenia dla kraju, a 44% oskarża go o zaostrzenie konfliktu z „konwojem wolności”.

Jednocześnie 46% badanych o zaostrzenie oskarża uczestników „konwoju wolności”.

– Tak niskich wyników nie zanotował żaden z premierów Kanady od wielu lat. – Ostatni raz, kiedy widziałem liczby zbliżone do tych, miał miejsce w ostatnich dniach rządów Briana Mulroneya. (…) Myślę, że to, co się dzieje, może kosztować Trudeau stanowisko

– mówi dla „National Post” wiceprezes wykonawczy Maru Public Opinion John Wright.

Brian Mulroney był premierem Kanady w latach 1984–1993 w czasie potężnej recesji i opuścił stanowisko pod presją złych notowań i własnej partii.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu Wiadomość
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja regulaminowa zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu

We wtorek po południu senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - wynika z zamieszczonego na stronie internetowej Senatu harmonogramu prac komisji senackich.

Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO] Wiadomość
Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO]

„Trzeba być wyjątkowym idiotą, by dziś sprzedaż części Lotosu ludziom powiązanym z #Putin.em [chodzi o połączenie Lotosu z Orlenem, przy okazji którego Komisja Europejska wymusza na Polsce sprzedaż części Lotosu, który w części będzie sprzedany Saudi Aramco, a część stacji benzynowych ma być wymieniona na stacje benzynowe węgierskiego koncernu MOL – przyp. red.] próbować usprawiedliwiać zablokowaniem takiej sprzedaży 11 lat temu przez rząd premiera #Tusk.a. Szkoda tylko, że za te idiotyzmy płacimy wszyscy horrendalnymi cenami paliw” – napisał były szef Platformy Borys Budka. Jednak co innego widać na nagraniu przypomnianym przez Samuela Pereirę.

Wcześniejsze wybory? Sekretarz generalny PiS zabiera głos Wiadomość
Wcześniejsze wybory? Sekretarz generalny PiS zabiera głos

– W tej chwili nic na to nie wskazuje – powiedział sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, pytany, czy będą wcześniejsze wybory. Poinformował, że w PiS trwają prace nad nowymi założeniami programowymi, w związku ze zmianą sytuacji gospodarczej i geopolitycznej.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe