„Ktoś z zewnątrz pomyślałby, że to transmisja z próby puczu”. Były senator PO o spotkaniu Tuska

„Gdyby nie to, że wypadło mocno groteskowo, ktoś z zewnątrz pomyślałby, że to jak… transmisja z próby puczu” – pisze o dzisiejszym spotkaniu Donalda Tuska z byłymi prezydentami były senator PO Robert Smoktunowicz.
 „Ktoś z zewnątrz pomyślałby, że to transmisja z próby puczu”. Były senator PO o spotkaniu Tuska
/ fot.PAP/Rafał Guz

W czwartek w Warszawie odbyło się spotkanie szefa PO Donalda Tuska, byłych prezydentów – Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego – a także kilku byłych ministrów obrony narodowej, spraw zagranicznych i grupy generałów. Rozmowy moderował szef Platformy Obywatelskiej.

Smoktunowicz komentuje

Do całej sprawy postanowił odnieść się były senator PO w latach 2001–2007 Robert Smoktunowicz, który stwierdził, że „ktoś z zewnątrz pomyślałby, że to jak… transmisja z próby puczu”.

„Przywódca alternatywnego państwa Donald Tusk zwołuje quasi Radę Gabinetową aby z byłymi prezydentami, ministrami i generałami rozprawiać o rządzeniu i obronności Polski [pisownia oryginalna – przyp. red.]” – napisał na Twitterze Smoktunowicz.

„Gdyby nie to, że wypadło mocno groteskowo, ktoś z zewnątrz pomyślałby, że to jak… transmisja z próby puczu” – zakończył.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe