Mateusz Morawiecki spotkał się z Ursulą von der Leyen. Nieoficjalnie: Jest postęp ws. KPO

Premier i przewodnicząca KE poruszyli temat odblokowania unijnych środków na polski Krajowy Plan Odbudowy. Polskie Radio twierdzi, że rozmowa „przyniosła pewien postęp”.
Mateusz Morawiecki i Ursula von der Leyen Mateusz Morawiecki spotkał się z Ursulą von der Leyen. Nieoficjalnie: Jest postęp ws. KPO
Mateusz Morawiecki i Ursula von der Leyen / fot. PAP/EPA/OLIVIER MATTHYS / POOL

 

Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki podczas swojego pobytu w Brukseli spotkał się w piątek rano z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Politycy spotkali się na marginesie szczytu Unia Europejska–Unia Afrykańska.

Według informacji podanych przez Polskie Radio premier i przewodnicząca KE poruszyli temat odblokowania unijnych środków na polski Krajowy Plan Odbudowy. Rozgłośnia twierdzi, że rozmowa „przyniosła pewien postęp”.

Jeszcze nie ma finału, ale jesteśmy trochę bliżej. Spokojnie i krok za krokiem – mówi informator Polskiego Radia. Polska ma czekać teraz na ruch Komisji Europejskiej, który wskaże, „czy jest realna szansa na porozumienie”.

Sytuacja na wschodzie i ETS

Premier rozmawiał także z von der Leyen o sytuacji na wschodzie i niebezpieczeństwie inwazji rosyjskich wojsk na Ukrainę. – Premier informował Ursulę von der Leyen, jak bardzo poważna jest sytuacja – mówi informator rozgłośni.

Po zakończeniu rozmów premier Morawiecki poinformował również, że zaproponował szefowej Komisji Europejskiej wyłączenie z systemu ETS wszystkich instytucji finansowych i pozaprzemysłowych.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe