Rzecznik prasowy instytutu UJ pisał o „farszu z ludzkich płodów”. Ministerstwo Edukacji reaguje

Dariusz Matecki, radny Szczecina z Solidarnej Polski, trafił na kontrowersyjny wpis Samuela Nowaka – działacza Partii Razem i rzecznika prasowego Instytutu Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim.
 Rzecznik prasowy instytutu UJ pisał o „farszu z ludzkich płodów”. Ministerstwo Edukacji reaguje
/ fot. Twitter / Dariusz Matecki

 

Według Mateckiego lewicowy działacz sugeruje tam, jakoby z płodów można robić „farsz do pierożków”, gdyż „płód nie jest człowiekiem”. Szef Ośrodka Monitorowania Antypolonizmu opublikował nagranie z rozmową, jaką przeprowadził w tej sprawie z Samuelem Nowakiem.

Prawie 40-letni facet z Partii Razem sugeruje robienie farszu do pierożków z ludzkich płodów, z dzieci. Panie Zandberg, popiera Pan takie kulinarne rozwiązania?” – pyta retorycznie Matecki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pisał o „robieniu z płodów farszu do pierożków”. Jest rzecznikiem instytutu UJ

Resort reaguje

Do całej sprawy odniosło się w mediach społecznościowych Ministerstwo Edukacji i Nauki. Jak podkreślono, resort zareagował natychmiast.

Wypowiedzi rzecznika prasowego Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego są skandaliczne. Wiceminister Włodzimierz Bernacki rozmawiał z rektorem uczelni. Rektor zapewnił o pilnym wszczęciu działań wyjaśniających w tej sprawie” – oświadczono.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe