Ukraina zamyka dla turystów strefę czarnobylską. Znajduje się ona przy granicy z Białorusią

Władze Ukrainy zamykają dla turystów graniczącą z Białorusią Strefę Wykluczenia wokół elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Decyzję uzasadniono „przyczynami technicznymi”.
Strefa Czranobylska Ukraina zamyka dla turystów strefę czarnobylską. Znajduje się ona przy granicy z Białorusią
Strefa Czranobylska / Flickr/Ian Bancroft

Informację o zamknięciu strefy czarnobylskiej od 19 lutego do odwołania przekazał na Facebooku szef Stowarzyszenia Operatorów Turystycznych Ukrainy Jarosław Jemelianenko. Informuje o tym agencja Interfax-Ukraina.

„Właśnie poinformowano, że od 19 lutego strefa czarnobylska będzie zamknięta dla turystów na nieokreślony termin. Oficjalnie – z powodu +przyczyn technicznych+”- napisał Jemelianenko w piątek.

Ocenił, że najprawdopodobniej jest to „związane z groźbą rosyjskiej agresji i bliskością granicy z Białorusią”. Dodał, że pomimo napięcia w regionie w ostatnim czasie Czarnobyl odwiedzało wiele osób, w tym turyści zagraniczni i dziennikarze.

Strefa czarnobylska to teren wokół elektrowni jądrowej w Czarnobylu, gdzie w kwietniu 1986 r. doszło do wybuchu, który spowodował jedną z największych katastrof w historii energetyki jądrowej. (PAP)

just/ jo/ jar/


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe