Indie: Władze zburzyły figurę Jezusa i drogę krzyżową na terenie parafii wbrew orzeczeniu sądowemu

Prześladowania chrześcijan w Indiach nie słabną. W Gokunte w stanie Karnataka zniszczono figurę Jezusa i drogę krzyżową. Na teren parafii lokalne władze wjechały buldożerem pod pretekstem błędów w dokumentach własnościowych. „Czy jakikolwiek akt życzliwości dla wspólnoty chrześcijańskiej ze strony rządu jest zbyt wielkim oczekiwaniem?” – pytał abp Bengaluru, Peter Machado.
 Indie: Władze zburzyły figurę Jezusa i drogę krzyżową na terenie parafii wbrew orzeczeniu sądowemu
/ pixabay.com/Kincse_j

 

Rozbiórki dokonano choć sąd zakazał podejmowania jakichkolwiek działań do czasu wyjaśnienia sprawy przez sąd wyższej instancji. Była ona dla wszystkich zaskoczeniem, gdyż wcześniej parafia nie otrzymała żadnego pisma informującego o planowanych działaniach. Setki zrozpaczonych ludzi patrzyły na niszczenie chrześcijańskich symboli, nadzorowane przez 200 policjantów.

W ostatnim czasie rząd stanowy wprowadził ustawę chroniącą nieautoryzowane obiekty religijne do momentu uregulowania dokumentacji.

„Czy prawo to dotyczy tylko niektórych grup religijnych, a mniejszości już nie? Czy tylko chrześcijanie mają taki problem? Skąd ta dyskryminacja?” – pytał abp Peter Machado, przypuszczając, że władze uległy naciskom fundamentalistów, których celem jest zniszczenie atmosfery pokoju i harmonii w wiosce. „Czy jakikolwiek akt życzliwości dla wspólnoty chrześcijańskiej ze strony rządu jest zbyt wielkim oczekiwaniem? Obawiamy się kolejnych takich brutalnych ataków” – stwierdził hierarcha.

To nie pierwszy taki przypadek w stanie Karnataka. Przed tygodniem zniszczono Centrum Świętego Krzyża św. Antoniego. Łącznie, w ciągu ostatnich dwóch lat dokonano sześciu podobnych wyburzeń oraz systematycznie atakowano kościoły. „Modlimy się i mamy nadzieję, że rząd jednak będzie chronił nasze miejsca kultu i symbole religijne, i że nie będzie nadal ranił uczuć religijnych chrześcijan” – zakończył duchowny.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe