Bójka z parlamentarzystą w ukraińskim programie na żywo. „Tu w studiu jest rosyjski agent!” [WIDEO]

W jednym z najpopularniejszych ukraińskich programów politycznych doszło do bójki między dziennikarzem Jurijem Butusowem a znanym ze swoich prorosyjskich poglądów parlamentarzystą Nestorem Szufryczem.
 Bójka z parlamentarzystą w ukraińskim programie na żywo. „Tu w studiu jest rosyjski agent!” [WIDEO]
/ fot. Twitter

 

Do całego zdarzenia doszło w programie „Wolność słowa” na antenie Kanał 24 prowadzonym przez Sawika Szustera. To jeden z najpopularniejszych tego typu programów politycznych na Ukrainie. Gośćmi piątkowego odcinka byli m.in. były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, były szef ukraińskiego rządu Arsenij Jaceniuk czy były szef rady bezpieczeństwa Ołeksandr Danyluk.

W programie gościł także ukraiński parlamentarzysta, należący do opozycyjnej partii Platforma Opozycyjna Nestor Szufrycz. Polityk zapytany czy nazwie Putina „mordercą” odparł, że nie, ponieważ „być może, któregoś dnia będzie musiał z nim negocjować”.

Wtedy wtrącił się były prezydent Poroszenko, który stwierdził, że „tutaj w studiu jest rosyjski agent”.

Szufrycz znany jest ze swoich prorosyjskich poglądów, był ministrem w rządzie Wiktora Janukowycza, jest także współpracownikiem bliskiego przyjaciela Władimira Putina - Wiktora Medwedczuka, na którego prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński nałożył sankcje w 2021 r.

Awantura w programie na żywo

Gdy Szufrycz bronił swojej opinii, głos postanowił zabrać dziennikarz Jurij Butusow, który powiedział, że „smutnym jest, że w tak trudnym momencie, gdy giną nasi ludzie, wszyscy są zmuszeni do wysłuchiwania żenującej retoryki tych dwóch zdrajców”.

Dziennikarz aapelował również do prowadzącego, aby przestał pozwalać mówić ludziom, którzy szerzą rosyjską narrację, wskazując na Szufrycza i siedzącego obok Murajewa.

Chwilę później ponownie głos zabrał Szufrycz i widocznie to zdenerwowało Butusowa, który podszedł do parlamentarzysty i uderzył go w twarz, a następnie przewrócił go na ziemię. Doszło do szarpaniny, którą starało rozdzielić kilku pozostałych gości.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe