Konna policja stratowała demonstrantów. Szokujące nagrania z Kanady [WIDEO]

Do sieci trafiły nagrania przedstawiające kanadyjskich funkcjonariuszy, którzy w agresywny sposób rozganiają demonstrantów. Sieć podbił film, na którym widać jak policja konna tratuje protestujących.
 Konna policja stratowała demonstrantów. Szokujące nagrania z Kanady [WIDEO]
/ fot. Twitter

 

Od czwartku kanadyjska policja prowadzi w Ottawie akcję aresztowania kierowców ciężarówek, którzy od trzech tygodni paraliżują ruch w stolicy kraju w proteście przeciwko restrykcjom wprowadzonym w związku z pandemią COVID-19.

W czwartek policja przekazała, że rozpoczęto aresztowania demonstrantów znajdujących się w pobliżu Parliament Hill. Zaczęto też usuwać około 300 ciężarówek blokujących okolicę. Tego samego dnia późnym wieczorem aresztowano dwóch liderów protestu.

Do sieci trafiły nagrania przedstawiające kanadyjskich funkcjonariuszy, którzy w agresywny sposób rozganiają demonstrantów. Sieć podbija film, na którym widać jak policja konna tratuje protestujących.

„Konwój wolności”

Blokady są prowadzone przez kierowców ciężarówek w ramach Konwoju Wolności w wielu miastach Kanady i na przejściach granicznych z USA. Część ich uczestników już zapowiedziała, że nie przerwą demonstracji, nawet jeśli będzie im grozić więzienie i utrata licencji, co przewiduje Emergencies Act, czyli uchwalona w 1988 roku w Kanadzie ustawa o sytuacjach nadzwyczajnych


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe