Nie żyje następna osoba. Zastępca komendanta głównego PSP mówi o liczbie ofiar śmiertelnych wichury

Przez Polskę od kilku dnie przetaczają się silne wichury powodując ogromne zniszczenia. Dziś wieczorem nadbryg. Adam Konieczny podał do informacji dotychczasową liczbę ofiar śmiertelnych oraz osób rannych.
usuwanie skutków wichury  Nie żyje następna osoba. Zastępca komendanta głównego PSP mówi o liczbie ofiar śmiertelnych wichury
usuwanie skutków wichury / PAP/Leszek Szymański

Cztery osoby zginęły, a sześć zostało rannych w wyniku zdarzeń związanych z przechodzącymi nad Polską wichurami - powiedział w sobotę wieczorem zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Adam Konieczny. Dodał, że od północy straż przyjęła ponad 23 400 zgłoszeń w związku ze skutkami silnego wiatru.

Zastępca komendanta głównego PSP mówił, że od północy do godziny 18 strażacy przyjęli zgłoszenia ws. ponad 23 400 zdarzeń.

- To oznacza, że dostępność do informowania służb jest zapewniona - wskazał.

Najwięcej zdarzeń wystąpiło w woj. mazowieckim - blisko 4500, wielkopolskim - ponad 3500, kujawsko-pomorskim oraz zachodniopomorskim - dużo ponad 2500.

Powiedział, że cztery osoby zginęły, a sześć zostało rannych.

- Godzinę temu dostaliśmy informację o czwartej ofierze śmiertelnej w woj. mazowieckim w miejscowości Sulejów w pow. wołomińskim. Jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne, to do takich zdarzeń doszło także w woj. lubelskim w powiecie bialskim, w woj. wielkopolskim w powiecie złotowskim i na Mazowszu w powiecie otwockim. W dwóch przypadkach był to upadek konara drzewa na samochód, a w dwóch drzewa powaliły się na przechodzące osoby - wskazał nadbryg. Konieczny.

Tomasz Więcławski

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe