Amerykańskie media: Według wywiadu USA rosyjscy dowódcy dostali rozkaz do ataku

Stany Zjednoczone posiadają informacje wywiadowcze, wg. których rosyjscy dowódcy otrzymali rozkazy do przeprowadzenia inwazji na Ukrainę, a dowódcy na miejscu opracowali konkretne plany działania, donosi CBS News.
Armia rosyjska Amerykańskie media: Według wywiadu USA rosyjscy dowódcy dostali rozkaz do ataku
Armia rosyjska / PAP/EPA/BELARUSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE/HANDOUT

Według eksperta CBS News Davida Martina rosyjscy dowódcy „robią wszystko to, co zrobiliby amerykańscy dowódcy po otrzymaniu rozkazu do działania”.

– Stany Zjednoczone posiadają informacje wywiadowcze, że rosyjscy dowódcy otrzymali rozkazy do przeprowadzenia inwazji na Ukrainę, a dowódcy na miejscu opracowali konkretne plany działania w swoich sektorach pola bitwy

– mówił Martin w programie „Face the Nation”.

– Jestem przekonany, że prezydent Rosji Władimir Putin podjął już decyzję o inwazji na Ukrainę

– mówił w piątek prezydent USA Joe Biden.

– Wszystko, co widzimy, mówi nam, że decyzja, którą według nas podjął prezydent Putin, aby dokonać inwazji, posuwa się naprzód. (…) Widzieliśmy prowokacje Rosjan lub siły separatystyczne, które miały miejsce w weekend, operacje „False flag”, teraz wiadomości, że „ćwiczenia”, w które Rosja była zaangażowana na Białorusi z 30 tys. rosyjskich sił – które miały się zakończyć w ten weekend – będą teraz kontynuowane z powodu napięć na wschodniej Ukrainie

– mówił w programie „Face the Nation” sekretarz stanu USA Antony Blinken.

 

Rosyjskie ultimatum

Rosja zgromadziła około 150 tysięcy żołnierzy, samolotów wojennych i sprzętu wokół granic Ukrainy, eskalując napięcie z sąsiednim krajem. Kreml stawia żądania uznania jego stref wpływów i cofnięcia się NATO prawie do sytuacji sprzed rozszerzenia.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe