Reuters: W pobliżu granicy z Ukrainą nowe miejsca rozmieszczenia rosyjskich czołgów, sprzętu i żołnierzy

Zgodnie ze zdjęciami satelitarnymi amerykańskiej firmy Maxar w Rosji w pobliżu granicy z Ukrainą pojawiło się wiele nowych miejsc rozmieszenia w terenie czołgów, sprzętu i żołnierzy, informuje Reuters.
Zdjęcie satelitarne Maxar Technologies Reuters: W pobliżu granicy z Ukrainą nowe miejsca rozmieszczenia rosyjskich czołgów, sprzętu i żołnierzy
Zdjęcie satelitarne Maxar Technologies / PAP/EPA/MAXAR TECHNOLOGIES HANDOUT

„Ta nowa działalność reprezentuje zmianę schematu wcześniej obserwowanych rozmieszczeń grup bojowych (czołgów, transporterów opancerzonych, artylerii i sprzętu pomocniczego)” – stwierdził Maxar w komunikacie wydanym w niedzielę.

"Według stanu obecnego nie jest sformowana grupa uderzeniowa Rosji ani w jednym miejscu, w którym otoczono Ukrainę" - powiedział minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow, cytowany przez portal Ukraińska Prawda.

"Więc według mnie nieodpowiednim jest mówienie, że jutro czy pojutrze będzie atak" - dodał. Nie oznacza to jednak, że nie ma zagrożenia - wskazał.

Sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział w niedzielę wywiadzie dla CNN, że według doniesień amerykańskiego wywiadu "jesteśmy na skraju inwazji" rosyjskiej na Ukrainę.

Zaznaczył jednak, że "dopóki faktycznie nie wjadą czołgi" będzie korzystał "z każdej okazji, by dyplomatycznie zniechęcić (prezydenta Rosji Władimira) Putina" do agresji na Ukrainę.(PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe