Walka z przeziębieniem - czy da się je zwalczyć w jeden dzień? Domowe sposoby i nie tylko

Wiele osób myli przeziębienie z zaawansowaną grypą. To jednak inne przypadłości, które różnią się przede wszystkim długością leczenia. Z przeziębieniem można sobie poradzić nawet w jeden dzień. Wystarczy jedynie znać odpowiednie metody, gdzie pomocne będą domowe sposoby albo środki dostępne w aptece. Oprócz samych leków przyda się także kilka porad co do wypoczynku. Jak poradzić sobie z przeziębieniem w jeden dzień?
 Walka z przeziębieniem - czy da się je zwalczyć w jeden dzień? Domowe sposoby i nie tylko
/ fot. wapteka.pl

Domowe środki na przeziębienie - zdrowe i skuteczne

Pierwsze objawy przeziębienia nie muszą wcale oznaczać natychmiastowej wizyty u lekarza. Zanim to nastąpi warto spróbować kilku domowych sposobów, które być może trwale wyeliminują wirusy. Podstawą jest spożywanie jak największej ilości ciepłych napoi. Sprawdzona jest oczywiście herbata, ale nie zaszkodzi dodać do niej paru dodatków. W takich przypadkach sprawdzają się imbir, miód oraz cytryna, które mają właściwości przeciwzapalne. Przy przeziębieniach sprawdza się również mleko z czosnkiem

W domu można przygotować także maść rozgrzewającą. Da się ją sporządzić z domowych składników, gdzie podstawą są różne zioła. Oprócz tego przyda się ekstrakt z eukaliptusa oraz kamfora. Wszystkie składniki po połączeniu dadzą smarowidło, które warto wcierać w okolicy nosa oraz gardła. Zaleca się także rozsmarowywać maść na plecach i w okolicy klatki piersiowej. Najlepiej robić to przed snem, gdzie następnego dnia mogą zniknąć wszystkie objawy przeziębienia. 

 

Tabletki i syropy na przeziębienie w aptekach  

Nie wszystkie osoby mają w domach wyżej wymienione składniki. Trzeba wówczas udać się do apteki albo zamówić leki poprzez Internet. Przy silniejszym przeziębieniu lepiej nie wychodzić z domu, gdzie pomocna okaże się Wapteka.pl. Ma ona w swojej ofercie mnóstwo preparatów przeciwwirusowych, które dotrą do chorego już następnego dnia. W przypadku przeziębienia poleca się tabletki mające w składzie paracetamol. Przy silnym ból gardła i kaszlu warto dołożyć syrop na bazie bromoheksyny. Kupić bez recepty można również tabletki do ssania, które łagodzą stan górnych dróg oddechowych. 

Poprawny wypoczynek w trakcie przeziębienia 

Leczenie przeziębienia w jeden dzień jest niemożliwe przy braku poprawnego wypoczynku. Wiele osób zażywa wiele leków z apteki i stosuje domowe środki, ale nie dają one żadnych rezultatów. Często jest to wynik przepracowania i częstego wychodzenia na dwór. W przypadku poważnego przeziębienia warto zrobić sobie wolne w pracy i porządnie się doleczyć. Ważny jest regularny i długi sen, gdzie należy się odpowiednio wygrzać w łóżku. Bardzo przydatne w leczeniu przeziębień są gorące kąpiele, gdzie nie zaszkodzi stosować olejków na bazie eukaliptusa lub sosny. 

 

 

Przeciwdziałanie częstym nawrotom przeziębień 

Wyleczenie przeziębienia w jeden dzień wiąże się z ryzykiem jego natychmiastowego powrotu. Należy wtedy uważać przy wyjściach na dwór, zwłaszcza przy mrozach i silnym wietrze. Podstawą jest ciepłe ubieranie się i unikanie przebywania na zewnątrz. Równie niebezpiecznie może być przegrzanie. Ustąpienie choroby dalej może wiązać się z obniżona odpornością organizmu. Należy w dalszym ciągu stosować domowe środki i leki przeciwwirusowe, aż nie ma się pewności, że przeziębienie już na pewno nie wróci. Należy też uważać na inne zainfekowane osoby, które łatwo mogą spowodować nawrót choroby. Warto jeść jak najwięcej owoców z witaminą C i regularnie się wysypiać a przeziębienie w końcu zupełnie odpuści. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe