Nie będzie finału Ligi Mistrzów w Sankt Petersburgu? UEFA zastanawia się nad uderzeniem w Rosję

Finał tegorocznej edycji Ligii Mistrzów miał się odbyć w Sankt Petersburgu. Jednak w związku z napiętą sytuacją na wschodzie Europy może dojść do jego przeniesienia.
Stadion Kriestowskij w Sankt Petersburgu Nie będzie finału Ligi Mistrzów w Sankt Petersburgu? UEFA zastanawia się nad uderzeniem w Rosję
Stadion Kriestowskij w Sankt Petersburgu / Wikipedia/A.Savin

Finał Ligi Mistrzów w Petersburgu miałby odbyć się 29 maja. Jednak jak pisze angielski dziennik „The Mirror”, nie jest pewne, czy finał odbędzie się w Rosji.

Jak informuje „The Mirror”, w związku z naruszeniem przez Putina prawa międzynarodowego światowe federacje sportowe, w tym UEFA, mogą zacząć przygotowywać sankcje na rosyjski sport.

Ofiarą sankcji miałby paść m.in. finał Ligi Mistrzów w tegorocznej edycji, ale także mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn. Zdaniem Anglików finał LM mógłby odbyć się na Wembley.

Problemem pozostają jednak powiązania UEFA z Gazpromem. Rosyjski potentat gazowy jest jednym z największych sponsorów Ligi Mistrzów. A jego siedziba mieści się właśnie w Sankt Petersburgu. Federacji decyzja o zmianie lokalizacji finału może więc przyjść trudno.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe