Kryzys ukraiński: Wielka Brytania nakłada sankcje na Rosję. Kogo dotkną?

– Natychmiast wprowadzimy pakiet międzynarodowych sankcji. To dopiero pierwsza z serii sankcji, ponieważ uważamy, że w przyszłości pojawi się więcej irracjonalnych zachowań Rosjan – zapowiedział premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson Kryzys ukraiński: Wielka Brytania nakłada sankcje na Rosję. Kogo dotkną?
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson / PAP/EPA/NEIL HALL

Wielka Brytania nakłada sankcje na pięć rosyjskich banków i trzech obywateli Rosji, ale jest to dopiero początek brytyjskiej odpowiedzi na rosyjską agresję wobec Ukrainy

– ogłosił premier Wielkiej Brytanii.

Banki, które zostały objęte sankcjami to: Rossija Bank, IS Bank, General Bank, PSB i Black Sea Bank.

Sankcje nałożono też na trzy osoby fizyczne: rosyjskiego oligarchę i właściciela przedsiębiorstw przemysł wydobywczego Giennadija Timczenko oraz powiązanych z Putinem oligarchówę Igora Rotenberga i Borisa Rotenberga.

Nie ma wątpliwości, że jeśli uniemożliwi się rosyjskim firmom pozyskiwanie kapitału na brytyjskich rynkach finansowych, jeśli zdejmiemy fasadę rosyjskiej własności firm, to zacznie to Rosję boleć

– przekonywał premier UK

Zobacz też: Szef MSZ Rosji kwestionuje prawo Ukrainy do suwerenności

Johnson we wtorek przedstawił w Izbie Gmin sprawozdanie na temat reakcji brytyjskiego rządu na uznanie przez Rosję niepodległości separatystycznych regionów Ukrainy - Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej i wprowadzenie tam wojska.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe