Co z barażowym meczem Rosja - Polska? PZPN zwrócił się do FIFA

PZPN zwrócił się do FIFA o „ pilne wyjaśnienie kwestii związanych z organizacją meczu baraży mistrzostw świata Rosja - Polska, zaplanowanego na 24 marca 2022 roku w Moskwie” – informuje portal WP Sportowe Fakty.
 Co z barażowym meczem Rosja - Polska? PZPN zwrócił się do FIFA

 

Jak informuje serwis WP Sportowe Fakty, Polski Związek Piłki Nożnej zwrócił się do FIFA w sprawie ostatnich działań Władimira Putina wymierzonych w Ukrainę.

„W związku z napiętą sytuacją polityczną na terenie Ukrainy i Federacji Rosyjskiej, a także możliwej dalszej eskalacji i rozpoczęcia konfliktu zbrojnego, Polski Związek Piłki Nożnej zwrócił się do FIFA o pilne wyjaśnienie kwestii związanych z organizacją meczu baraży mistrzostw świata Rosja – Polska, zaplanowanego na 24 marca 2022 roku w Moskwie” – cytuje komunikat polskiego związku serwis WP Sportowe Fakty.

Jak podkreślono, rolą PZPN jest „zapewnienie polskim piłkarzom optymalnych warunków do przygotowań i występów w meczach międzypaństwowych”.

„Decyzje o charakterze politycznym, np. w zakresie nałożenia ewentualnych sankcji na Federację Rosyjską, pozostają natomiast w gestii władz państwowych i organów międzynarodowych. Zdając sobie jednak sprawę z potencjalnych zagrożeń związanych z obecną sytuacją, oczekujemy na stanowisko władz światowej federacji” – napisano.

„Jednocześnie PZPN podkreśla, że sprawa ta dotyczy nie tylko reprezentacji Polski, ale również reprezentacji Szwecji i Czech, które potencjalnie mogą zmierzyć się z Rosją w Moskwie w ewentualnym finale baraży” – brzmi treść komunikatu.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe