Watykan: Ogłoszono konkurs na logotyp Roku Jubileuszowego 2025

Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji ogłosiła konkurs na logotyp Roku Jubileuszowego, który Kościół powszechny będzie świętował w 2025 r. pod hasłem "Pielgrzymi nadziei". Konkurs jest otwarty dla wszystkich, a termin nadsyłania prac upływa 20 maja br.
Watykan, widok na pl. Świętego Piotra Watykan: Ogłoszono konkurs na logotyp Roku Jubileuszowego 2025
Watykan, widok na pl. Świętego Piotra / pixabay.com/bmarxdueren

 

Zgodnie z regulaminem, logotyp powinien być: prosty i intuicyjny; unikalny, oryginalny i dotąd niepublikowany; spójny z teologicznym przesłaniem Jubileuszu; przystosowany zarówno do reprodukcji w niewielkich rozmiarach, jak i na dużych powierzchniach; przygotowany zarówno w wersji wielokolorowej, jak i czarno-białej; łatwo rozpoznawalny i odróżniający się od innych; przygotowany po łacinie, ale z możliwością przetłumaczenia na inne oficjalne języki jubileuszowych obchodów, wśród których jest także język polski. 

W konkursie mogą wziąć udział zarówno pojedynczy autorzy, jak i zespoły grafików. Prace należy nadsyłać online, wypełniając odpowiedni formularz i spełniając kryteria dotyczące składanego projektu, z którymi można zapoznać się na stronie: http://www.iubilaeum2025.va/en/logo.html.

Na tej samej stronie znajdują się też szczegółowe informacje dotyczące konkursu, oraz omówienie hasła Roku Jubileuszowego 2025 "Pielgrzymi nadziei".

Termin nadsyłania prac upływa 20 maja br.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe