[NOWY SONDAŻ] Wzrost Zjednoczonej Prawicy, spadek Koalicji Obywatelskiej

Według najnowszego sondażu pracowni Research Collective na zlecenie Kantar Public gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, najlepszy wynik uzyskałaby Zjednoczona Prawica.
 [NOWY SONDAŻ] Wzrost Zjednoczonej Prawicy, spadek Koalicji Obywatelskiej
/ fot. PAP/Tomasz Gzell

Na koalicję rządzącą chce zagłosować bowiem 30 proc. ankietowanych. To wzrost o 3 pkt proc. w stosunku do poprzedniego badania – zauważono.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która straciła 1 pkt proc. względem ostatniego badania. Na największą opozycyjną partię chce oddać swój głos 25 proc. pytanych.

Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050. Ugrupowanie Szymona Hołowni może liczyć na 9-procentowy wynik (bez zmian).

W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie: Konfederacja, na którą chce zagłosować 8 proc. ankietowanych (spadek o 1 pkt proc.), oraz Lewica z 5-procentowym wynikiem (spadek o 2 pkt proc.).

Pod progiem znalazło się PSL-Koalicja Polska (4 proc.), Kukiz’15 (2 proc.) oraz Porozumienie i Agrounia (po 1 proc.).

Badanie przeprowadzono w dniach 11–16 lutego na reprezentatywnej grupie Polaków w wieku 18 i więcej lat.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe