„To niewiarygodne!” Europoseł Aguilar krzyczał na europoseł Beatę Kempę podczas wizyty w Polsce

Trwa „wizytacja” w Polsce Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego (LIBE), która ma badać „praworządność” w Polsce.
Juan Fernando Lopez Aguilar „To niewiarygodne!” Europoseł Aguilar krzyczał na europoseł Beatę Kempę podczas wizyty w Polsce
Juan Fernando Lopez Aguilar / Wikipedia CC BY 2,0 EPP Flickr Pablopando

Komisja wizytowała między innymi Senat i Krajową Radę Sądownictwa. Nie omieszkała dać wyraz brakowi obiektywizmu, klaszcząc sędziom, którzy kwestionowali status legalnie powołanych przez Prezydenta RP innych sędziów. To o tej „wizytacji” wiceprzewodniczący EPL, której szefem jest Donald Tusk, Esteban Gonzalez Pons mówił:

– Spróbujemy pomóc polskiemu społeczeństwu zmienić władze, które wydają się nie być dobre dla Polski.

Jednak w składzie delegacji się ostatecznie nie znalazł. Znaleźli się za to: znana z wzywania do jak najostrzejszego traktowania Polski przez instytucje europejskie Róża Thun czy Juan López Aguilar (przewodniczący LIBE), znany z kolei z tego, że podczas debaty w PE, oczywiście nt. „praworządności” w Polsce, pytał Radosława Sikorskiego i prof. Sadurskiego, „co może jeszcze zrobić”.

 

Aguilar krzyczał

Tym razem Aguilar miał krzyczeć na Beatę Kempę.

– Inspiratorem delegacji był europoseł Pons. Problem w tym, że poszedł o jeden krok za daleko, gdyż powiedział wprost, że przyjeżdża do Polski, żeby obalić rząd. Co ciekawe, widzę, że nie ma go w składzie delegacji. Nagle miał inne obowiązki i musiał wyjechać. Uważam, że nie miał wyjścia. Jest natomiast pan europoseł Aguilar, który raczył na mnie krzyczeć.

(…)

(krzyczał – przyp. red.) Ponieważ skrytykowałam działaczy LGBT, którzy stwierdzili, że Polska jest dla nich krajem reżimowym i nie mogą tutaj normalnie żyć, dziedziczyć itd. Wyjaśniłam, że to wszystko są kłamstwa, pokazałam, co należy zrobić, żeby po sobie dziedziczyć, a to się nie spodobało. Zamierzam w tej sprawie skierować skargę do przewodniczące PE Roberty Metsoli. Nie pozwolę, żeby mężczyzna na mnie krzyczał

– relacjonuje europoseł Beata Kempa w rozmowie z „Do Rzeczy”.

To niewiarygodne! @JFLopezAguilar kolejny raz agresywnie na mnie krzyczał na misji w Polsce, podczas posiedzenia Komisji #LIBE Daje mi tym samym do zrozumienia, że nie mam prawa reagować na oczywiste kłamstwa

– komentuje na Twitterze.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Burza w Pałacu Buckingham. „Kto jest prawdziwym ojcem Harry'ego?” Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. „Kto jest prawdziwym ojcem Harry'ego?”

„Głęboko w arsenale Harry'ego jest kwestia, która od dawna jest bolesną kością niezgody zarówno dla niego, jak i jego ojca. To plotki kwestionujące, czy Karol naprawdę jest jego ojcem” – czytamy w publikacji australijskiego serwisu „The New Idea”, specjalizującego się w publikacjach dot. życia brytyjskiej rodziny królewskiej.

Lekarza!. Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót Wiadomości
"Lekarza!". Propagandowy program Sołowjowa w rosyjskiej telewizji przyjął nieoczekiwany obrót

Znany rosyjski propagandysta i przyjaciel Władimira Putina prowadzi program publicystyczny w rosyjskiej telewizji Rasija 1. Tym razem program przyjął nieoczekiwany obrót.

Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Nie żyje zakonnica

We wsi Sąborze pod Słupskiem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia auta osobowego i ciężarówki zginęła przełożona domu zakonnego w Koszalinie Inga Grula.

Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? Financial Times: To był kluczowy temat tych rozmów Wiadomości
Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? "Financial Times": To był kluczowy temat tych rozmów

Wizyta chińskiego przywódcy Xi Jinpinga w Moskwie zaowocuje korzystnym dla obu stron porozumieniem, na mocy którego Rosja zaoferuje Chinom swoje surowce w zamian za przychylną postawę Pekinu wobec inwazji Kremla na Ukrainę i pomoc w łagodzeniu skutków zachodnich sankcji - twierdzi we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times".

Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego Wiadomości
Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych wycofał się z niedzielnych zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund. Okazuje się, że żona skoczka Marta walczy o życie w szpitalu. Wiadomość ta wstrząsnęła światem sportu.

Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego Wiadomości
Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego

Władimir Putin we wtorkowym oświadczeniu po spotkaniu z przywódca Chin Xi Jinpingiem przekazał, że chiński plan pokojowy wobec Ukrainy można uznać za podstawę rozwiązania konfliktu. Słowa Putina skomentował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii Wiadomości
Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii

Uniwersytet Helsiński ogłosił listę nagrodzonych tytułem doktora honoris causa. O dziwo znalazła się na niej aktywistka Greta Thunberg, która otrzyma wyróżnienie w dziedzinie teologii.

To jest właśnie szerzenie nienawiści. Tomasz Piątek podał dane nt. lokalizacji Kai Godek Wiadomości
"To jest właśnie szerzenie nienawiści". Tomasz Piątek podał dane nt. lokalizacji Kai Godek

"To jest właśnie faszyzm i szerzenie nienawiści, która może się skończyć tragedią" – pisze na Twitterze Wojciech Kościak z Instytutu Ordo Iuris, komentując skandaliczne zachowanie publicysty i bohatera opozycyjnych mediów Tomasza Piątka.

Wizyta przywódcy Chin na Kremlu. Jest wspólne oświadczenie Wiadomości
Wizyta przywódcy Chin na Kremlu. Jest wspólne oświadczenie

Partnerstwo Rosji i Chin nie jest polityczno-wojskowym sojuszem z czasów zimnej wojny, lecz jest nadrzędne wobec takich relacji – napisano we wspólnym oświadczeniu wydanym przez te kraje we wtorek w czasie wizyty przywódcy ChRL Xi Jinpinga w Moskwie.

Silne trzęsienie ziemi w Afganistanie. Wstrząsy odczuwalne nawet w Indiach Wiadomości
Silne trzęsienie ziemi w Afganistanie. Wstrząsy odczuwalne nawet w Indiach

Potężne trzęsienie ziemi nawiedziło północno-wschodnią część Afganistanu. Jego magnituda wyniosła 6,8. Wstrząsy miały miejsce ok. godz. 17:47 czasu polskiego. Były najsilniej odczuwalne w Tadżykistanie, Pakistanie, Kazachstanie oraz Indiach.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe