Wojska rosyjskie przedostały się do obwodu kijowskiego. Myśliwce rosyjskie w okolicach Kijowa [wideo]

Z doniesień medialnych i materiałów udostępnianych w mediach społecznościowych wynika, że sytuacja Ukrainy wobec rosyjskiej agresji jest bardzo, bardzo trudna. Państwowa służba graniczna Ukrainy podała, że wojska rosyjskie przedostały się do obwodu kijowskiego. W mediach społecznościowych krążą filmy pokazujące loty rosyjskich myśliwców w okolicach Kijowa.
 Wojska rosyjskie przedostały się do obwodu kijowskiego. Myśliwce rosyjskie w okolicach Kijowa [wideo]
/ screen video Twitter

Wojska rosyjskie przedostały się do obwodu kijowskiego – podała państwowa służba graniczna Ukrainy. Z oficjalnego komunikatu dowiadujemy się, że wojska rosyjskie przekroczyły przejście graniczne w Wilczy na granicy z Białorusią, a siły ukraińskie podjęły walkę z agresorem.

 

Na Twitterze opublikowano film, na którym widzimy rosyjskie myśliwce i helikoptery w Hostomel, miejscowości nieopodal Kijowa. Informacja, że rosyjskie śmigłowce przeprowadziły atak na lotnisko wojskowe w obwodzie kijowskim potwierdziła ukraińska straż graniczna.

 

 

Kolejne szalone nagranie ataku helikopterem na Hostomel pod Kijowem. Wszystkie helikoptery pochodziły z terytorium Białorusi

– podaje białoruski dziennikarz opozycyjny Tadeusz Giczan. 

 

 

MSZ Ukrainy: Ukrainę zaatakowano na pełną skalę z wielu kierunków

„To nie jest rosyjska inwazja tylko na wschodzie Ukrainy, ale atak na pełną skalę z wielu kierunków” – napisał w czwartek na Twitterze minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba.

„Najnowsza aktualizacja. Nie, to nie jest rosyjska inwazja tylko na wschodzie Ukrainy, ale atak na pełną skalę z wielu kierunków. Nie, ukraińska obrona się nie załamała. Wojska ukraińskie podjęły walkę. Ukraina stoi twardo na ziemi i nadal się broni” – czytamy we wpisie ministra.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe