Nieoficjalnie: Niemcy, Włochy, Węgry i Cypr przeciw odłączeniu Rosji od systemu SWIFT

Spodziewałem się Włoch, Węgier i Cypru. Ale NIEMCY? Hańba – pisze dyrektor grupy śledczej Bellingcat Christo Grozev.
Władimir Putin Nieoficjalnie: Niemcy, Włochy, Węgry i Cypr przeciw odłączeniu Rosji od systemu SWIFT
Władimir Putin / fot. PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL

 

Według dyrektora grupy śledczej Bellingcat Christo Grozeva, Niemcy, Włochy, Węgry oraz Cypr blokują decyzję o odłączeniu Rosji od systemu SWIFT. TRWA RELACJA NA ŻYWO: Rosjanie usiłują przejąć teren elektrowni atomowej w Czarnobylu. Najnowsze informacje i nagrania

„Spodziewałem się Włoch, Węgier i Cypru. Ale NIEMCY? Hańba” – pisze Grozev.

Czym jest SWIFT?

SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), czyli Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej to założone w 1973 roku międzynarodowe stowarzyszenie instytucji finansowych z siedzibą w Belgii. Jednocześnie SWIFT jest też nazwą międzynarodowego systemu działającego w niemalże wszystkich krajach, za pośrednictwem którego instytucje finansowe z całego świata mogą wymieniać informacje.

System ten służy ogromnej liczbie organizacji – bankom, domom maklerskim, giełdom oraz innym instytucjom finansowych. Z usług systemu mogą korzystać osoby fizyczne i prawne oraz organizacje. Za jego pośrednictwem każdego dnia wykonywanych jest ponad 37 milionów transakcji. Podstawowymi elementami systemu są jego narzędzia takie jak przelew SWIFT i kod SWIFT.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe