NBC News: Bidenowi przedstawiono plan cyberataku „na skalę, która nigdy wcześniej nie była rozważana”

Wśród opcji są: przerwanie łączności internetowej w Rosji, odcięcie energii elektrycznej i manipulowanie zwrotnicami kolejowymi w celu utrudnienia Rosji zaopatrywania swoich sił zbrojnych – donosi NBC News.
Joe Biden NBC News: Bidenowi przedstawiono plan cyberataku „na skalę, która nigdy wcześniej nie była rozważana”
Joe Biden / fot. PAP/EPA/Chris Kleponis / POOL

 

Prezydentowi Stanów Zjednoczonych przedstawiono zestaw opcji, dzięki którym USA będą mogły przeprowadzić zmasowane cyberataki mające na celu zakłócenie zdolności Rosji do podtrzymania operacji wojskowych na Ukrainie – twierdzi NBC News powołując się na cztery źródła zaznajomione ze sprawą.

RELACJA NA ŻYWO: Ukraińskie siły zestrzeliły samolot nad stolicą. Rosyjskie czołgi jadą na Kijów

Jak przekazano, Joe Biden nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, ale proponowane jest użycie broni cybernetycznej „na skalę, która nigdy wcześniej nie była rozważana”.

Trzy źródła podają, że wśród opcji są: przerwanie łączności internetowej w Rosji, odcięcie energii elektrycznej i manipulowanie zwrotnicami kolejowymi w celu utrudnienia Rosji zaopatrywania swoich sił zbrojnych – donosi NBC News.

Można zrobić wszystko, od spowolnienia pociągów po ich wypadnięcie z torów – mówi NBC jedna z osób zaangażowanych w rozmowy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe