Jasna Góra zgłasza gotowość przyjęcia uchodźców z Ukrainy

- Od dawna wołamy na kolanach o pokój, codziennie podczas Mszy o 15.30, śpiewając Suplikacje. Nie ustaniemy w tej modlitwie! - zapewniają paulini.
W obliczu eskalacji działań wojennych na Ukrainie na Jasnej Górze podczas każdej Mszy św. zanoszone są błagania o pokój i bezpieczeństwo dla braci i sióstr na wschodzie.
- Przede wszystkim na kolanach możemy wymodlić pokój - apeluje przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski. Do włączenia się w to błaganie, także duchowo, zachęcają paulini.
Msze św. z Kaplicy Matki Bożej transmitowane są cały dzień na jasnogórskim kanale YouTube.
- To zagrożenie, które może się wydawać dla jednych jakąś wojną regionalną, tak naprawdę jest zagrożeniem dla pokoju i stabilności nie tylko Europy, ale i całego świata. Przede wszystkim na kolanach możemy wyprosić pokój, bo wiemy, że jest on wartością fundamentalną dla wszystkich ludzi wszystkich czasów i wszystkich miejsc - powiedział przeor Jasnej Góry.
Politico: Każdy uczeń szkoły średniej na Łotwie uczy się strzelać z broni
Gen. Wroński: Wojna z Ukrainą nie jest epizodem, ale modelem funkcjonowania Rosji

Ukraińcy chcieli wesprzeć Bidena z... amerykańskich funduszy

Węgry zakręcają gaz Ukrainie. Orban stawia warunek

Alarm w polskiej przestrzeni powietrznej. Wojsko zakończyło operację

