Kijów: Trwają walki z rosyjskimi dywersantami w dzielnicy Obołoń [WIDEO]

W dzielnicy Obołoń w północno-zachodniej części Kijowa trwają walki z rosyjskimi dywersantami – potwierdziło portalowi nv.ua biuro prezydenta Ukrainy. AKTUALIZACJA: Według najnowszych informacji przekazanych przez doradcę szefa ukraińskiego MSW wszyscy dywersanci zostali wyeliminowani.
 Kijów: Trwają walki z rosyjskimi dywersantami w dzielnicy Obołoń  [WIDEO]

AKTUALIZACJA: Dywersanci, którzy przedostali się do dzielnicy Obołoń zostali wyeliminowani – przekazał doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

 

Trwają walki z rosyjskimi dywersantami w dzielnicy Obołoń (10 km od centrum stolicy) na północy Kijowa, gdzie walczy z nimi ukraińskie wojsko. Ministerstwo Obrony Ukrainy prosi mieszkańców, by nie wychodzili z domów i przygotowali koktajle Mołotowa.

TRWA RELACJA NA ŻYWO: Ukraińskie siły zestrzeliły samolot nad stolicą. Rosyjskie czołgi jadą na Kijów

Chwilę wcześniej podano informacje o kolejnej próbie wysadzenia desantu na północy stolicy na Masywie Mińskim i toczących się tam walk.

Sztab generalny sił zbrojnych informował rano o zaciętych walkach w okolicach miejscowości Dymer i Iwanków na północny-zachód od Kijowa. By odciąć drogę rosyjskiej kolumnie Ukraińcy wysadzili most na rzece Teretew.

Wysadzono jeszcze dwa inne mosty wokół Kijowa- podano.

W czwartek po długotrwałych walkach siły ukraińskie zdołały odbić z rąk rosyjskiego desantu lotnisko w Hostomlu w pobliżu Kijowa.

W nocy ukraińska stolica była atakowana z powietrza. W


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe