Członkowie Solidarności będą mogli służyć w WOT

Po naciskach Solidarności Ministerstwo Obrony Narodowej zmieniło dyskryminujący zapis w projekcie ustawy o obronie ojczyzny, który ograniczał członkom związków zawodowych służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej. Zmiana jednoznacznie rozstrzyga, że związkowcy po uchwaleniu ustawy będą mogli bez ograniczeń służyć w tych niezwykle ważnych dla naszego bezpieczeństwa jednostkach.
 Członkowie Solidarności będą mogli służyć w WOT
/ terytorialsi.wp.mil.pl

W pierwotnym projekcie art. 328 ustawy o obronie ojczyzny znalazł się zapis zakazujący członkom związków zawodowych służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej. Obecny zapis jednoznacznie to rozstrzyga:

Art. 328. pkt. 6
Zakaz wstępowania do związków zawodowych oraz brania udziału w działalności związków zawodowych nie dotyczy żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową dyspozycyjnie…

– Bardzo dziękuję ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi, że wsłuchał się w nasz głos i zmienił dyskryminujące członków Solidarności zapisy. To dla nas bardzo ważne, bo wielu członków Solidarności zgłosiło się do służby w WOT – skomentował Piotr Duda, szef Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

ml


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe