Rosjanie twierdzą, że zajęli Hostomel – kluczowe lotnisko pod Kijowem

Komentarzy: 0
Udostępnij:
BBC powołując się na informacje od rosyjskiego ministerstwa obrony, podaje, że Rosjanie twierdzą, że przejęli kontrolę nad kluczowym lotniskiem Hostomel pod Kijowem.
Około 200 rosyjskich śmigłowców brało udział w operacji na lotnisku, znanym również jako Lotnisko Antonowa - podało rosyjskie MON w piątek koło g. 14:00. Poinformowano, że zginęło 200 żołnierzy z ukraińskich jednostek specjalnych. Według państwowej agencji informacyjnej RIA Nowosti nie ma strat wśród sił rosyjskich.
Informacje podawane przez Rosjan nie zostały jeszcze zweryfikowane - ukraińskie wojsko nie zabrało głosu w sprawie poniższych doniesień.
"Powodzenie desantu zapewniło stłumienie wszystkich systemów obrony przeciwlotniczej w pobliżu miejsca lądowania, pełna izolacja obszaru działań wojskowych od powietrza oraz aktywna radioelektroniczna walka" - podsumowało rosyjskie MON w komunikacie.
raw,
kor.
Komentarzy: 0
Data publikacji: 25.02.2022 16:04
Źródło: bbc.com
Komentarze
Przełom ws. rurociągu "Przyjaźń"
21.04.2026 17:12

Komentarzy: 0
Ukraina zakończyła naprawę uszkodzonego przez rosyjski atak odcinka rurociągu Przyjaźń, który może wznowić działalność; specjaliści zapewnili podstawowe warunki do przywrócenia funkcjonowania systemu - przekazał we wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
Czytaj więcej
Poseł Mulawa alarmuje: Ukraińcy wypychają z rynku polskich przewoźników
20.04.2026 21:53

Komentarzy: 0
„Skala przejazdów ukraińskich ciężarówek przez Polskę rośnie w tempie, którego nasza branża transportowa nie jest w stanie udźwignąć” – napisał na platformie X poseł Konfederacji Krzysztof Mulawa.
Czytaj więcej
Najwyższy dowódca NATO ostrzegł kraje Sojuszu. „Musimy być przygotowani”
20.04.2026 16:59

Komentarzy: 0
Czołowy dowódca NATO nalegał, aby kraje sojusznicze ponownie przemyślały, w jaki sposób zapewniają swoją obronę. Cytowany przez portal France24 Pierre Vandier powiedział na forum bezpieczeństwa i obrony w Paryżu, że wiele krajów nie zrozumiało jeszcze w pełni skali wyzwania, szczególnie jeśli chodzi o zwiększenie produkcji broni, dodając, że nie chodzi tu o pieniądze, ale o szybkość.
Czytaj więcej
Nowe przepisy w Rosji. Służby sprawdzą telefon na granicy
19.04.2026 11:59

Komentarzy: 0
Rosyjskie służby graniczne uzyskały formalne prawo kontrolowania telefonów, tabletów i laptopów podróżnych; odmowa udostępnienia urządzenia może skończyć się grzywną lub aresztem - poinformował niezależny rosyjski portal Nastojaszczeje Wriemia.
Czytaj więcej
Obcy obiekt naruszył przestrzeń NATO
17.04.2026 08:12