Rozważyć wzięcie odpowiedzialności za ukraiński obszar powietrzny przez siły lotnicze NATO

Warto poważnie rozważyć wsparcie lotnicze dla dzielnie walczącej dziś z rosyjskim militaryzmem i imperializmem bohaterskiej Ukrainie przez np. wzięcie odpowiedzialności za ukraiński obszar powietrzny przez siły lotnicze NATO.

 

W interesie Polski, Europy i całego Wolnego Świata jest dzisiaj wsparcie Ukrainy w walce z rosyjskim autorytarnym faszystowskim reżimem Putina. 
Lotniczy korytarz powietrzny przebiegający nad terytorium Polski jest transportowym kanałem tlenowym Kremla i jedną z najważniejszych dróg komunikacji lotniczej z Rosji do Europy, dlatego oprócz znaczenia symbolicznego  gestu takiej blokady, ważny jest on także w sferze praktyczne jako jeden że sposobów zablokowania i powstrzymywania agresywnej Rosji. 
Warto też poważnie rozważyć wsparcie lotnicze dla dzielnie walczącej dziś z rosyjskim militaryzmem i imperializmem bohaterskiej Ukrainie przez np. wzięcie odpowiedzialności za ukraiński obszar powietrzny przez siły lotnicze NATO.

Michał Orzechowski, WOLRD SOLIDARITY
https://www.facebook.com/WorldSolidarityOrg

 


It is in the interest of Poland, Europe and the entire Free World today support for Ukraine in the fight against the Russian authoritarian fascist regime of Putin.
The air corridor over Poland is a key transport pathway for the Kremlin and one of the most important air transit routes between Russia and Europe, that’s why the airspace blockade is more than just a gesture of symbolic  significance—it also helps keep Russian aggression in check.
It is also worth seriously considering the air support for the heroic Ukraine,  who is bravely fighting today with Russian militarism and imperialism, by taking responsibility for the Ukrainian airspace by the NATO air force. 

Michal Orzechowski, WOLRD SOLIDARITY
https://www.facebook.com/WorldSolidarityOrg

 


SEE: 'Poland to Shut Its Airspace to Russian Airlines Amid Ukraine Crisis'
By - Tom Ozimek, February 25, 2022 - THE EPOCH TIMES
https://www.theepochtimes.com/poland-to-shut-its-airspace-to-russian-airlines-amid-ukraine-crisis_4302064.html?slsuccess=1

 

SOLIDARNOŚĆ z Ukrainą

https://www.facebook.com/WorldSolidarityOrg


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Jerzy Jachowicz skazany za felieton. Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP protestuje Wiadomości
Jerzy Jachowicz skazany za felieton. Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP protestuje

20 stycznia Sąd Okręgowy Warszawa-Praga skazał red. Jerzego Jachowicza za pomówienie prokuratora Dariusza Korneluka. Z wyrokiem sądu nie zgadza się Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

Burza w Pałacu Buckingham. „Pijany książę odpychał nas, był bardzo agresywny” Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. „Pijany książę odpychał nas, był bardzo agresywny”

Brytyjski tabloid „Daily Mail” analizując biografię księcia Harry’ego „Spare”, przypomina skutki jednej z suto zakrapianych imprez w wykonaniu księcia Harry’ego z czasów, gdy ten mieszkał jeszcze w Pałacu Buckingham. 

Były premier Kazimierz M. skazany na pół roku ograniczenia wolności Wiadomości
Były premier Kazimierz M. skazany na pół roku ograniczenia wolności

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wydał wyrok nakazowy wobec byłego premiera Kazimierza M., uznając go winnym uchylania się od obowiązku alimentacyjnego wobec byłej żony Izabeli. Sąd skazał ekspolityka na pół roku ograniczenia wolności i na wykonywanie prac społecznych – podało tvp.info.

„Oburzające”. Andrzej Duda mocno nt. Rosji Wiadomości
„Oburzające”. Andrzej Duda mocno nt. Rosji

– Trudno o coś bardziej oburzającego niż twierdzenie w demokratycznym kraju, że Rosja ma prawo do obrony strefy wpływów. Jeżeli ludzie demokratycznie wybierają NATO czy sojusz z USA, to znaczy, że tego chcą – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas debaty w trakcie wizyty w Rydze.

Katargate. PE zdecydował ws. immunitetów europosłów Wiadomości
Katargate. PE zdecydował ws. immunitetów europosłów

Parlament Europejski opowiedział się w czwartek w głosowaniu za uchyleniem immunitetu poselskiego Belgowi Marcowi Tarabelli i Włochowi Andrei Cozzolino, którzy są zamieszani w skandal korupcyjny.

Jest nowy lider oglądalności kanałów telewizyjnych. Duże zaskoczenie Wiadomości
Jest nowy lider oglądalności kanałów telewizyjnych. Duże zaskoczenie

Jak podaje portal Wirtualne Media, poznaliśmy nowego lidera oglądalności rynku telewizyjnego wśród wszystkich widzów w styczniu 2023 roku. Z czwartego na pierwsze miejsce awansowała TVP2.

„Notowania PiS-u wzrosły”. Senator opozycji mocno o Tusku Wiadomości
„Notowania PiS-u wzrosły”. Senator opozycji mocno o Tusku

Senator Michał Kamiński krytycznie odniósł się do decyzji opozycji w sprawie głosowania nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym.

Niemiecki dziennik: „Rosja może być nie tylko militarnym, ale i politycznym zwycięzcą wojny” Wiadomości
Niemiecki dziennik: „Rosja może być nie tylko militarnym, ale i politycznym zwycięzcą wojny”

Sytuacja na Ukrainie ma być coraz gorsza. Na dodatek dotychczasowe wsparcie, które Ukraina otrzymała od Zachodu, jest zbyt małe, aby Kijów mógł ostatecznie wyjść zwycięsko z konfrontacji z Rosją – poinformował niemiecki dziennik „Die Welt”.

ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy Wiadomości
ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy

Wojska rosyjskie najprawdopodobniej szykują się do decydującej operacji ofensywnej w obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy w lutym i/lub w marcu – ocenia Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w swoim najnowszym raporcie.

Powstaje nowa partia. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał” Wiadomości
Powstaje nowa partia. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał”

Jak donosi Wirtualna Polska, Porozumienie i Agrounia rejestrują nową partię i planują wystartować pod wspólnym szyldem w nadchodzących wyborach parlamentarnych. „Takiego sojuszu nikt się nie spodziewał” – komentuje autor publikacji red. Patryk Michalski.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe