Ks. Cisło: Ukraina potrzebuje wsparcia w dłuższej perspektywie

Ks. Waldemar Cisło, dyrektor polskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie zwraca uwagę, że wsparcie dla ofiar wojny w Ukrainie nie powinno ograniczać się do czasu, kiedy docierają do nas newsy na temat bolesnych wydarzeń za naszą wschodnią granicą, ale powinno być kontynuowane w dłuższej perspektywie.
Ks. Waldemar Cisło Ks. Cisło: Ukraina potrzebuje wsparcia w dłuższej perspektywie
Ks. Waldemar Cisło / YT print screen/WydawnictwoBiałyKruk

 

W rozmowie z Radiem Watykańskim duchowny zaznaczył, że w przypadku tego konfliktu mamy do czynienia z największym wstydem w tej części Europy, która w roku 2022 roku dopuściła do wojny, w której giną niewinni ludzie: dzieci i cywile. 

Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeznaczyło od razu milion euro na najbardziej potrzebne rzeczy: leki, żywność, to, co jest konieczne w obecnej sytuacji. Organizacja będzie się zwracać do darczyńców, abyśmy mogli zwiększyć tę pomoc. Od kilku lat ze względu na trudną sytuację Pomoc Kościołowi w Potrzebie przekazała Ukrainie pomoc o wartości 5 mln euro. 

- Chcielibyśmy tę pomoc zwielokrotnić, gdyż sytuacja jest dramatyczna, a wszystko wskazuje na to, że kryzys będzie się nadal pogłębiał - zaznacza ks. Cisło.

- Pamiętajmy, że ofiarami wojny są zawsze najsłabsi: starsi, kobiety i dzieci, zawsze tak było, zarówno w Syrii jak i w Iraku, a także w innych regionach - dodaje.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe