Franciszek do abp. Szewczuka: "Zrobię wszystko, co w mojej mocy"

"Każda wojna pozostawia świat w gorszej sytuacji niż go zastała. Wojna jest porażką polityki i ludzkości, haniebną kapitulacją, porażką w obliczu sił zła" - taki cytat ze swojej encykliki "Fratelli tutti" zamieścił papież Franciszek wieczorem na Twitterze.
Papież Franciszek Franciszek do abp. Szewczuka:
Papież Franciszek / EPA/MAURIZIO BRAMBATTI Dostawca: PAP/EPA

 

Wizyta w ambasadzie Federacji Rosyjskiej

Przypomnijmy, że dziś przed południem Franciszek złożył niespodziewaną wizytę w ambasadzie Federacji Rosyjskiej przy Stolicy Apostolskiej. Watykańskie Biuro Prasowe poinformowało, że Ojciec Święty wyraził swoje zaniepokojenie z powodu wojny.

Wizyta trwała około pół godziny. Papież został przyjęty przez ambasadora Aleksandra Awdiejewa. Niektórzy eksperci twierdzą, że Franciszek próbował rozpocząć mediacje w konflikcie między Rosją a kilkoma innymi krajami w sprawie inwazji na Ukrainę. Obecnie niektórzy spekulują, że papież wkrótce odwiedzi ambasadora Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej.

Reakcja Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego

Zadowolenie z powodu papieskiej wizyty w ambasadzie Rosji wyraził abp Światosław Szewczuk zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego. W wydanym w Kijowie komunikacie napisano, że hierarcha "ma nadzieję, że spotkanie będzie kolejnym bodźcem do tego, by dialog zwyciężył nad siłą". 

"Naród ukraiński, który dzielnie się broni, woła do świata: Powstrzymajcie wojnę!” - czytamy w komunikacie.

Telefon Papieża

Dziś papież Franciszek rozmawiać miał także z kijowskim arcybiskupem przez telefon. Ojciec Święty pytać miał abp. Szewczuka m.in. "o księży i ​​biskupów na terenach, na których toczą się ciężkie walki między siłami ukraińskimi i rosyjskimi".

„Podczas rozmowy telefonicznej Papież Franciszek był zaniepokojony sytuacją w Kijowie i ogólnie na całej Ukrainie. Papież Franciszek wypowiedział swoje błogosławieństwo: „Zrobię wszystko, co w mojej mocy”" – przekazuje sekretariat Arcybiskupa Większego w Rzymie.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Nerwowo w Rosji po klęsce na rzece Doniec. Znani militarni blogerzy krytykują niekompetencje wojskowych Wiadomość
Nerwowo w Rosji po klęsce na rzece Doniec. Znani militarni blogerzy krytykują niekompetencje wojskowych

Jak podaje amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW), zniszczenie przez Ukraińców znacznej części rosyjskiej brygady strzelców zmotoryzowanych, która 11. maja próbowała przekroczyć most pontonowy na rzece Siverskyi Doniec, wstrząsnęło znanymi rosyjskimi blogerami militarnymi.

Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu Wiadomość
Kłopoty Grodzkiego. We wtorek senacka komisja zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu

We wtorek po południu senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się wnioskiem o uchylenie immunitetu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego - wynika z zamieszczonego na stronie internetowej Senatu harmonogramu prac komisji senackich.

Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO] Wiadomość
Platforma miała „zablokować sprzedaż Lotosu Rosjanom”? To nagranie mówi zupełnie co innego [WIDEO]

„Trzeba być wyjątkowym idiotą, by dziś sprzedaż części Lotosu ludziom powiązanym z #Putin.em [chodzi o połączenie Lotosu z Orlenem, przy okazji którego Komisja Europejska wymusza na Polsce sprzedaż części Lotosu, który w części będzie sprzedany Saudi Aramco, a część stacji benzynowych ma być wymieniona na stacje benzynowe węgierskiego koncernu MOL – przyp. red.] próbować usprawiedliwiać zablokowaniem takiej sprzedaży 11 lat temu przez rząd premiera #Tusk.a. Szkoda tylko, że za te idiotyzmy płacimy wszyscy horrendalnymi cenami paliw” – napisał były szef Platformy Borys Budka. Jednak co innego widać na nagraniu przypomnianym przez Samuela Pereirę.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe