[video] "Rosja prowadzi dzieci na wojnę". NEXTA: W rejonie Sum schwytano młodego rosyjskiego jeńca

Niezależny białoruski portal informacyjny NEXTA opublikował nagranie wideo, które ma pochodzić z regionu miasta Sumy na Ukrainie. "Rosja prowadzi dzieci na wojnę" - napisano.
 [video]
/ screen video Twitter

"W regionie #Sumy miejscowi komunikują się z jednym z okupantów. Rosja prowadzi bardzo małe dzieci na wojnę" - napisali redaktorzy NEXTY, publikując nagranie wideo. Widzimy na nim schwytanego rosyjskiego żołnierza, który zasłania twarz. Otaczają go lokalni mieszkańcy.

 

 

"Zdjęcie dla matek rosyjskich żołnierzy. Niech wiedzą, co czeka ich dzieci w czasie wojny zaborczej. Ten facet miał szczęście" - dodają redaktorzy NEXTY.

 

 


Schwytani rosyjscy żołnierze: "Pojechaliśmy na manewry, trafiliśmy tutaj"

Pojechaliśmy na manewry, trafiliśmy tutaj – sztab ukraińskiej armii w sobotę opublikował zeznania schwytanych rosyjskich żołnierzy, którzy mówią, jak trafili na Ukrainę. Niektórzy twierdzą, że "nie wiedzieli", że jadą na wojnę, inni, że przyjechali z terytorium Białorusi.

Żołnierz na nagraniu mówi, że jest z jednostki w rosyjskim Niżnym Nowgorodzie. "Pojechaliśmy na manewry, a trafiliśmy tutaj" – mówi mężczyzna.

W innym nagraniu funkcjonariusz OMONu Rosgwardii (MSW) opowiada swoją historię. "Naszym zadaniem było wzięcie Kijowa" – powiedział. "Z przodu szły wojska i +oczyszczały+, a potem już OMON i SOBR (siły specjalne milicji)” – opowiadał.

Na Ukrainę wraz z wojskami rosyjskimi i oddziałami OMON i SOBR przeszedł z Białorusi. Wcześniej przez pewien czas przebywał w obozie pod Homlem niedaleko od granicy z Ukrainą.

O tym, że trafił na Ukrainę z terytorium Białorusi, mówił jeszcze co najmniej jeden jeniec na nagraniach udostępnionych przez ukraińskie wojsko.

W jeszcze jednym wideo rosyjscy spadochroniarze „opowiadają”, że zostali przerzuceni z Krymu, ale „nie wiedzieli”, gdzie będzie wysadzony ich desant. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe