Szef MSZ Ukrainy: Przybyły dostawy broni przeciwpancernej, obrony przeciwlotniczej, amunicji

"Tak jak obiecałem, każdy nowy dzień przynosi nowe sankcje, broń i izolację Rosji" - napisał w sobotę rano w mediach społecznościowych minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba.
Członkowie Wojsk Obrony Terytorialnej Ukrainy na ulicy w Kijowie, Ukraina, 26 lutego 2022 r. Szef MSZ Ukrainy: Przybyły dostawy broni przeciwpancernej, obrony przeciwlotniczej, amunicji
Członkowie Wojsk Obrony Terytorialnej Ukrainy na ulicy w Kijowie, Ukraina, 26 lutego 2022 r. / PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

"Tak jak obiecałem, każdy nowy dzień przynosi nowe sankcje, broń i izolację Rosji. Dojechała już broń przeciwpancerna, obrona przeciwlotnicza, amunicja do wszystkich rodzajów broni i artylerii, samochody, kamizelki kuloodporne, paliwo, dziesiątki broni i stanowisk amunicyjnych. Będzie jeszcze więcej. Najważniejsze, że stoimy mocno i trzymamy Kijów" - napisał Kułeba. 

Dodał, że prezydent USA Biden rozmawiał w nocy z prezydentem Zełenskim i postanowił natychmiast przeznaczyć 600 mln USD na Ukrainę: 250 mln USD na pomoc ogólną i 350 mln USD na pomoc wojskową. Biały Dom zwrócił się również do Kongresu o przeznaczenie 6,4 mld dolarów na wsparcie Ukrainy, w tym 3,5 mld na obronę. Poinformował również, że Rosja zostanie oskarżona przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze o zbrodnie wojenne.

"Ostrzał domu przy ulicy Lobanovsky w Kijowie będzie jednym z epizodów śledztwa w sprawie zbrodni wojennych Rosji przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze. Odpowiedni proces prawny już trwa. Już nad tym pracujemy" - poinformował Kułeba. Na zakończenie dodał, że ukraińska niezłomność wzywa coraz więcej partnerów międzynarodowej koalicji do obrony Ukrainy i pokoju z każdą godziną. 

"Koalicja jest coraz większa, silniejsza i bardziej zdeterminowana. Dziękuję każdemu żołnierzowi Sił Obronnych Ukrainy, w tym każdemu cywilowi, który chwycił za broń, by bronić swoich miast, naszej ziemi. Nie zawiedziemy Cię" - podsumował Dmytro Kułeba.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe