Kijów: W ciągu 24 godzin Rosja nie uzyskała żadnej przewagi operacyjnej. 3500 zabitych Rosjan

Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej w ciągu ostatnich 24 godzin nie uzyskały żadnej przewagi operacyjnej i taktycznej, co wskazuje na zwycięstwo Ukrainy mówi doradca szefa Kancelarii Prezydenta Mychajło Podoliak.
Żołnierze ukraińscy Kijów: W ciągu 24 godzin Rosja nie uzyskała żadnej przewagi operacyjnej. 3500 zabitych Rosjan
Żołnierze ukraińscy / Wikipedia CC BY-SA 2,0 Ministry of Defence of Ukraine

Siły zbrojne Ukrainy twierdzą, że Rosjanie ponieśli następujące  straty: samoloty - 14 szt., śmigłowce - 8 szt., czołgi - 102 szt., wozy opancerzone - 536 szt., działa - 15 szt., systemy rakietowe BUK-1 szt. Miało zginąć ponad ponad 3500 rosyjskich żołnierzy, a prawie 200 dostać się do niewoli.

Trwa inwazja rosyjska na Ukrainę. Pomimo przewagi armii Rosyjskiej Ukraińcy skutecznie się bronią. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe