Po CZĘŚCIOWYM wyłączeniu Rosji z systemu SWIFT. "Niestety KE ochrania interesy NIEMIEC"

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała w sobotę wieczorem, że zaproponuje przywódcom UE usunięcie pewnej liczby rosyjskich banków z systemu SWIFT, uderzenie w rosyjskich oligarchów oraz w bank centralny Rosji.
Ursula von der Leyen Po CZĘŚCIOWYM wyłączeniu Rosji z systemu SWIFT.
Ursula von der Leyen / (amb) PAP/Andrzej Lange

- Wybiórcze wykluczenie TYLKO wybranych rosyjskich banków z systemu S W I F T ogłoszone przez przewodniczącą KE Ursulę von der Leyen to zaledwie PÓŁŚRODEK.

Niestety KE ochrania interesy NIEMIEC, które narzucają UE sankcjonowanie Rosji na poziomie najniższego wspólnego mianownika, korzystając z WETA

- komentuje europoseł Jacek Saryusz-Wolski

„Unia Europejska i jej partnerzy pracują nad osłabieniem zdolności (prezydenta Rosji Władimira) Putina do finansowania machiny wojennej” – powiedziała szefowa KE dodając, że zaproponuje przywódcom UE usunięcie pewnej liczby rosyjskich banków z systemu SWIFT.

„Zapewni to odłączenie tych banków od międzynarodowego systemu finansowego i zaszkodzi ich zdolności do działania na całym świecie” - wskazała.

„SWIFT to dominujący na świecie globalny system płatności międzybankowych. Odcięcie banków uniemożliwi im przeprowadzanie większości transakcji finansowych na całym świecie i skutecznie zablokuje rosyjski eksport i import” – dodała von der Leyen.

„Sparaliżujemy aktywa rosyjskiego banku centralnego. To zamrozi jego transakcje. A to uniemożliwi bankowi centralnemu upłynnianie swoich aktywów. I wreszcie będziemy pracować nad zakazaniem rosyjskim oligarchom wykorzystywania ich aktywów finansowych na naszych rynkach” - wskazała.

„Wszystkie te środki znacznie zaszkodzą zdolności Putina do finansowania wojny. Będą one miały niszczący wpływ na gospodarkę Rosji. Putin wkroczył na drogę zmierzającą do zniszczenia Ukrainy, ale to, co w rzeczywistości robi, to także niszczenie przyszłości własnego kraju" - podsumowała szefowa KE.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe