"To będzie kluczowy dowód waszego poparcia dla naszego kraju". Ukraina tworzy legion dla ochotników zza granicy
27.02.2022 10:25

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Ukraina tworzy "międzynarodowy" legion cudzoziemski dla ochotników z zagranicy - poinformował w niedzielę ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski w nagraniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej.
Legion będzie działać w ramach sił obrony terytorialnej. Zełenski powiedział, że są do niego zaproszeni ci, którzy chcą "przyłączyć się do oporu wobec rosyjskiego okupanta i obrony bezpieczeństwa światowego".
"Będzie to kluczowy dowód waszego wsparcia dla naszego kraju" - powiedział.
Dodał, że chętni mogą zgłaszać się do attaché ds. wojskowych ambasad Ukrainy w swoich krajach. (PAP)
PAP/raw
Komentarzy: 0
Data publikacji: 27.02.2022 10:25
Źródło: PAP
Burza na szczycie UE. Orban zablokował gigantyczną pożyczkę dla Ukrainy
19.03.2026 15:32
Fico mówi „nie” Ukrainie. Słowacja się wyłamuje i blokuje konkluzje UE
18.03.2026 13:43
Przywódcy państw flanki wschodniej wystosowali list ws. niebezpiecznych rosyjskich kombatantów
18.03.2026 13:42

Komentarzy: 0
Liderzy ośmiu krajów Unii Europejskiej, tacy jak Donald Tusk i Friedrich Merz, wystosowali list do przewodniczącego Rady Europejskiej António Costy i przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen. Dokument z 11 marca 2026 r. podkreśla pilną potrzebę wzmocnienia bezpieczeństwa wewnętrznego UE, w szczególności poprzez ograniczenie wjazdu do strefy Schengen dla byłych i obecnych rosyjskich kombatantów.
Czytaj więcej
Zełenski: Potrzebne jest moje spotkanie z Trumpem
15.03.2026 11:40

Komentarzy: 0
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że potrzebne jest jego spotkanie z prezydentem USA, gdyż "wiele spraw stoi w miejscu" – podała w niedzielę agencja Interfax-Ukraina, powołując się na sobotnią rozmowę szefa państwa z dziennikarzami.
Czytaj więcej
UE przedłużyła sankcje indywidualne na Rosję
14.03.2026 21:36

Komentarzy: 0
Wszystkie 27 państw członkowskich w sobotę po południu zgodziły się przedłużyć sankcje indywidualne na Rosję o kolejne sześć miesięcy, czyli do połowy września tego roku. Przedłużenia sankcji, wbrew zapowiedziom, nie zablokowały Węgry ani Słowacja.
Czytaj więcej

