Delegacja Ukrainy spotka się z Rosjanami na granicy ukraińsko-białoruskiej

Białoruska niezależna telewizja informuje, że delegacja Ukrainy spotka się z Rosjanami bez warunków wstępnych na granicy ukraińsko-białoruskiej, w pobliżu rzeki Prypeć. O sprawie informuje również Illia Ponomarenko, reporter wojenny „The Kyiv Independent”.
 Delegacja Ukrainy spotka się z Rosjanami na granicy ukraińsko-białoruskiej
/ Tysol

"Aleksander Łukaszenko i Wołodymyr Zełenski uzgodnili, że delegacja Ukrainy spotka się z Rosjanami bez warunków wstępnych na granicy ukraińsko-białoruskiej, w pobliżu rzeki Prypeć" - podaje NEXTA.

"Łukaszenka wziął na siebie odpowiedzialność za to, że podczas podróży, negocjacji i powrotu delegacji ukraińskiej wszystkie samoloty, helikoptery i rakiety stacjonujące na terytorium Białorusi pozostaną na ziemi" - poinformowano w kolejnym tweecie.

 

 

O sprawie informuje również Illia Ponomarenko, reporter wojenny „The Kyiv Independent”.

"⚡️⚡️ ROZMOWY POKOJOWE DZIŚ NA PROŚBĘ ROSYJSKĄ BEZ WARUNKÓW WSTĘPNYCH ⚡️⚡️" - napisał Ponomarenko na Twitterze.

 

Aktualizacja: Informacje potwierdził prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

"Wynik rozmowy z Aleksandrem Łukaszenką. Uzgodniliśmy, że delegacja ukraińska spotka się z Rosjanami bez wcześniejszych warunków na granicy ukraińsko-białoruskiej, w rejonie rzeki Prypeć. Aleksander Łukaszenko wziął odpowiedzialność za to, że w momencie odlotu, negocjacji i powrotu ukraińskiej delegacji wszystkie samoloty, helikoptery i rakiety umieszczone na terytorium Białorusi pozostaną na miejscu" - napisał prezydent Ukrainy na Facebooku.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe