"Putin nie użyje broni atomowej. Prędzej go zamordują"

Prezydent Rosji Władimir Putin rozkazał rosyjskim siłom odstraszania jądrowego być w gotowści bojowej w obliczu napięć z Zachodem dotyczących Ukrainy. "Nie panikujcie! Putin właśnie na to liczy" - komentuje reporter wojenny i publicysta Witold Repetowicz.
/ PAP/EPA/ALEXEI NIKOLSKY / KREMLIN POOL / SPUTNIK

Putin postawił siły odstraszania nuklearnego w stan gotowości. Ostry komentarz USA

"Prezydent Władimir Putin rozkazał rosyjskim siłom odstraszania nuklearnego stać w gotowości w obliczu napięć z Zachodem dotyczących Ukrainy" - podaje Julie Pace na Twitterze, wydawca agencji Associated Press. Informacje potwierdza także Reuters, czy The Spectator.

Czytaj więcej: Rosja: Putin postawił siły odstraszania nuklearnego w stan gotowości

Głos w sprawie zabrały Stany Zjednoczone. Ambasador USA przy ONZ Linda Thomas-Greenfield oświadczyła w niedzielę, że rozkaz prezydenta Rosji Władimira Putina w sprawie postawienia w stan najwyższej gotowości bojowej nuklearnej siły odstraszania, to eskalacja konfliktu, która jest nie do zaakceptowania.

Czytaj więcej: "To nie do zaakceptowania". Jest reakcja USA na rozkaz Putina ws. broni nuklearnej


Repetowicz: "Nie panikujcie"

Tymczasem głos w sprawie zabrał reporter wojenny i ekspert ds. bliskiego wschodu Witold Repetowicz. Publicysta zaapelował, aby nie panikować w związku z zachowaniem Władimira Putina, gdyż on właśnie liczy na to, że uda mu się zastraszyć.

"Nie panikujcie z tą bronią atomową! Putin właśnie na to liczy, na zastraszenie. Prędzej go zamordują niż jej użyje. Wszyscy wiedzą jaka jest stawka" - napisał Witold Repetowicz.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe