REKLAMA

Kim Dzong Un mobilizuje siły lotnicze. Mają być w gotowości do ataku na lotniskowce USA

Północnokoreańskie media w porannych godzinach w poniedziałek poinformowały, że przywódca Kim Dzong Un wezwał siły lotnicze do pełnej gotowości do uderzenia na lotniskowce USA manewrujące przy Półwyspie Koreańskim.
 Kim Dzong Un mobilizuje siły lotnicze. Mają być w gotowości do ataku na lotniskowce USA
/ fot. pixabay.com
Słowa przywódcy Korei odnosiły się do zawodów lotniczych, w których brały udział siły powietrzne i przeciwlotnicze.

"Piloci myśliwców z powodzeniem wykonali rozmaite artystyczne manewry, ich loty były przepiękne i pokazały w pełni naukowe podejście do latania i perfekcyjny pilotaż"- przyznał przywódca.

Według agencji KCNA celem zawodów był "trening wszystkich dowódców lotnictwa, by zwielokrotnili swoje możliwości i byli w stanie niszczyć każdy cel, w tym także wrogie lotniskowce i zachęcenie całej armii do stanu gotowości bojowej dla zjednoczenia kraju".

Agencja nie określiła dokładnej daty zawodów. Podano, że odbywały się osobno na poziomie dowódców brygady, dowódców myśliwców, pułków bombowców, lekkich samolotów transportowych, śmigłowców i oddziałów szkoleniowych.

Okręty USA i Japonii przeprowadziły w czwartek wspólne manewry na Morzu Japońskim, na obszarze, gdzie 29 maja Korea Północna wystrzeliła pocisk batalistyczny. Ze strony Tokio i Waszyngtonu pod koniec maja płynęły zapewnienia o zwiększeniu presji na Pjongjang pod każdym względem.

Źródło: fakty.interia.pl
#REKLAMA_POZIOMA#
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura