JAK POMÓC UKRAINIE? NATOwski zakaz lotów nad Ukrainą, demontaż Nord Stream 1 i 2

NATO powinno rozważyć wprowadzenie nad Ukrainą strefy zakazu lotów, a tylko fizyczny demontaż Nord Stream 1 i 2 będzie trwale zabezpieczał Europę przed ponownym 'resetem' z Rosją i kolejnymi wojnami


Sankcje nie zatrzymają czołgów, Ukraińcy potrzebują konkretnych działań, takich jak np. transport broni.

Na warte rozpatrzenia zasługuje również wsparcie lotnicze dla Ukraińców, którzy dzielnie stawiają opór  rosyjskiemu militaryzmowi i imperializmowi, np. NATO mogłoby wprowadzić nad Ukrainą strefę zakazu lotów,  aby zmniejszyć zagrożenie z powietrza.

Sankcje wprowadzone do tej pory przez zachodnich sojuszników Ukrainy, w tym wstrzymanie certyfikacji rurociągu Nord Stream 2, powinny być większe – tylko fizyczny demontaż Nord Stream 1 i 2 będzie mieć trwały i znaczący rezultat, w przeciwnym razie za niedługi czas może nastąpić kolejny „reset” i Berlin z Moskwą uruchomią ten projekt ponownie. 

 

Michał Orzechowski, WOLRD SOLIDARITY

World Solidarity | Facebook

 

 

Sanctions won’t stop tanks, the Ukrainians need concrete actions, like shipments of arms.


Also worth considering is air support for the Ukrainians bravely resisting Russian militarism and imperialism,  NATO could impose a no-fly zone over Ukraine to reduce the threat coming from the skies.

Sanctions that have been rolled out by Ukraine’s Western allies thus far, including halting the certification of the Nord Stream 2 pipeline, they should be tougher - only a physical disassembly of Nord Stream 1 and 2 will have a meaningful impact, otherwise in a little while there’ll be another ‘reset’ and Berlin and Moscow will fire  the project back up.

 

Michal Orzechowski, WOLRD SOLIDARITY

World Solidarity | Facebook

 

 

SEE: 'RUSSIA-UKRAINE WAR Ukraine’s European Neighbors Ramp Up Support in Face of Russian Aggression'
By Tom Ozimek February 26, 2022 - THE EPOCH TIMES
https://www.theepochtimes.com/ukraines-european-neighbors-ramp-up-support-in-face-of-russian-aggression_4304080.html?fbclid=IwAR0Tmo3ciHWcBGg1gfDiNsTyFEm9yzhrEycPWZRFdu3qRzBmahhkb5YaSCM

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Kiedy Jarosław Kaczyński wróci do objazdu po Polsce? Nowe informacje o stanie zdrowia prezesa PiS Wiadomości
Kiedy Jarosław Kaczyński wróci do objazdu po Polsce? Nowe informacje o stanie zdrowia prezesa PiS

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wraca do zdrowia i myślę, że w ciągu kilku tygodni również będzie wracał do objazdu po Polsce. Aktywność polityków w terenie będzie odgrywała duże znacznie w czasie kampanii wyborczej - powiedział w czwartek w Studiu PAP Michał Moskal, dyrektor biura prezydialnego PiS.

Jerzy Jachowicz skazany za felieton. Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP protestuje Wiadomości
Jerzy Jachowicz skazany za felieton. Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP protestuje

20 stycznia Sąd Okręgowy Warszawa-Praga skazał red. Jerzego Jachowicza za pomówienie prokuratora Dariusza Korneluka. Z wyrokiem sądu nie zgadza się Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

Burza w Pałacu Buckingham. „Pijany książę odpychał nas, był bardzo agresywny” Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. „Pijany książę odpychał nas, był bardzo agresywny”

Brytyjski tabloid „Daily Mail” analizując biografię księcia Harry’ego „Spare”, przypomina skutki jednej z suto zakrapianych imprez w wykonaniu księcia Harry’ego z czasów, gdy ten mieszkał jeszcze w Pałacu Buckingham. 

Były premier Kazimierz M. skazany na pół roku ograniczenia wolności Wiadomości
Były premier Kazimierz M. skazany na pół roku ograniczenia wolności

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wydał wyrok nakazowy wobec byłego premiera Kazimierza M., uznając go winnym uchylania się od obowiązku alimentacyjnego wobec byłej żony Izabeli. Sąd skazał ekspolityka na pół roku ograniczenia wolności i na wykonywanie prac społecznych – podało tvp.info.

„Oburzające”. Andrzej Duda mocno nt. Rosji Wiadomości
„Oburzające”. Andrzej Duda mocno nt. Rosji

– Trudno o coś bardziej oburzającego niż twierdzenie w demokratycznym kraju, że Rosja ma prawo do obrony strefy wpływów. Jeżeli ludzie demokratycznie wybierają NATO czy sojusz z USA, to znaczy, że tego chcą – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas debaty w trakcie wizyty w Rydze.

Katargate. PE zdecydował ws. immunitetów europosłów Wiadomości
Katargate. PE zdecydował ws. immunitetów europosłów

Parlament Europejski opowiedział się w czwartek w głosowaniu za uchyleniem immunitetu poselskiego Belgowi Marcowi Tarabelli i Włochowi Andrei Cozzolino, którzy są zamieszani w skandal korupcyjny.

Jest nowy lider oglądalności kanałów telewizyjnych. Duże zaskoczenie Wiadomości
Jest nowy lider oglądalności kanałów telewizyjnych. Duże zaskoczenie

Jak podaje portal Wirtualne Media, poznaliśmy nowego lidera oglądalności rynku telewizyjnego wśród wszystkich widzów w styczniu 2023 roku. Z czwartego na pierwsze miejsce awansowała TVP2.

„Notowania PiS-u wzrosły”. Senator opozycji mocno o Tusku Wiadomości
„Notowania PiS-u wzrosły”. Senator opozycji mocno o Tusku

Senator Michał Kamiński krytycznie odniósł się do decyzji opozycji w sprawie głosowania nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym.

Niemiecki dziennik: „Rosja może być nie tylko militarnym, ale i politycznym zwycięzcą wojny” Wiadomości
Niemiecki dziennik: „Rosja może być nie tylko militarnym, ale i politycznym zwycięzcą wojny”

Sytuacja na Ukrainie ma być coraz gorsza. Na dodatek dotychczasowe wsparcie, które Ukraina otrzymała od Zachodu, jest zbyt małe, aby Kijów mógł ostatecznie wyjść zwycięsko z konfrontacji z Rosją – poinformował niemiecki dziennik „Die Welt”.

ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy Wiadomości
ISW: Rosjanie szykują decydującą ofensywę na wschodzie Ukrainy

Wojska rosyjskie najprawdopodobniej szykują się do decydującej operacji ofensywnej w obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy w lutym i/lub w marcu – ocenia Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w swoim najnowszym raporcie.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe