Norweski nastolatek o polskich korzeniach rozkochał w sobie Norwegię! Teraz czas na Polskę!

Teo – piosenkarz, songwriter i początkujący aktor zaprezentował swój najnowszy singiel. Po świetnie przyjętych w Norwegii utworach „You Grin” i „Goosebumps” przyszła pora na „Trust”.
Teo Norweski nastolatek o polskich korzeniach rozkochał w sobie Norwegię! Teraz czas na Polskę!
Teo / Materiały prasowe

Teledysk do piosenki został nagrany w Polsce w okolicach Małomic.

 

  Teo o singlu:   Kiedy w 2020 roku wybuchła pandemia, mieszkałem na małej wyspie w Sogn og Fjordane w Norwegii. Przy ograniczeniu kontaktów i dużych odległościach między mieszkańcami nie było tak łatwo utrzymywać kontakty towarzyskie. Życie codzienne stało się inne, a poczucie samotności silniejsze. Na małej wyspie, takiej jak Solund, możesz sobie jedynie wyobrazić, jak możesz być samotny i jak wielki ślad samotności pozostawiła po sobie pandemia. W piosence „Trust” pochylam się nad tymi wszystkimi uczuciami – nad samotnością i niepewnością, zmieszanymi z byciem pozostawionym przez ukochaną osobę, której pozwoliłeś sobie zaufać.  

 

  Teo Tomczuk – 15-letni, wschodzący artysta, urodzony w Norwegii. Rodzice Teo są Polakami, którzy wyemigrowali do Norwegii w 2004 roku. Teo od urodzenia mieszkał na małej wyspie na zachodzie Norwegii, w najmniejszej wyspiarskiej gminie o nazwie Solund – składającej się z ponad 1000 małych wysp, których liczba ludności ledwo przekracza 800 osób. W 2020 roku wraz z rodzicami wyprowadził się do Bergen, aby lepiej rozwijać swoje zamiłowania muzyczne i mieć łatwiejszy dostęp do środowiska muzycznego. Już jako ośmiolatek widział siebie jako wokalistę i intensywnie rozwijał umiejętności wokalne oraz grę na instrumentach muzycznych, których liczba zwiększała się rokrocznie za sprawą św. Mikołaja. Jego największymi idolami są Alex Turner z Arctic Monkeys oraz Jökull Júlíusson z Kaleo. Teo dotkliwie odczuł wybuch pandemii i spowodowaną przez nią izolację, ale stały się one również jego inspiracją do napisania trzech piosenek, z których dwie: „You Grin” oraz „Goosebumps” są już wydane, a premiera trzeciej – „Trust” ma właśnie miejsce. Teo ma na swoim koncie wiele lokalnych koncertów w Bergen, a także w Małomicach w woj. lubuskim – rodzinnym mieście rodziców, gdzie zdobył swoich pierwszych fanów. Już 5 marca 2022 roku wystąpi w Luttprisshow w Førde. Zakwalifikował się do udziału w „The Voice Norway” 2022, jednak nie zdecydował się na udział w show, aby móc samodzielnie i w zgodzie z samym sobą tworzyć i wydawać. Od nowego roku rozpoczyna naukę w gimnazjum BPG w Bergen o kierunku muzycznym. Marzy, aby rok 2022 był dla niego czasem muzycznego rozwoju.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe