Grupa Anonymous apeluje do internautów. Hakerom spodobał się pomysł Polaka

Aktywiści internetowi Anonymous, którzy od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę wypowiedzieli cyberwojnę Władimirowi Putinowi, apelują do internautów. Na Twitterze, gdzie obserwuje ich przeszło 7,5 mln osób, podzielili się pomysłem jednego z polskich użytkowników.
 Grupa Anonymous apeluje do internautów. Hakerom spodobał się pomysł Polaka
/ fot. Flickr / Pirátská strana / CC BY-SA 2.0

 

Grupa internetowych aktywistów Anonymous od kilku dni prowadzi cyberwojnę z Rosją oraz Władimirem Putinem. Hakerzy zaatakowali skutecznie m.in. rosyjskie domeny rządowe, przychylne prezydentowi Rosji portale internetowe oraz serwery rosyjskiej telewizji publicznej.

Anonymous shakowali także… jacht Władimira Putina. Hakerzy zmienili dane lokalizacji w systemie AIS luksusowego „Graceful”, dzięki czemu cały świat mógł zobaczyć, że konstrukcja rzekomo rozbiła się na Wyspie Węży.

Apel do internautów

Teraz aktywiści za pośrednictwem Twittera, gdzie obserwuje ich przeszło 7,5 mln osób, apelują do internautów.

Wejdź na Mapy Google. Skieruj się do Rosji. Znajdź restaurację lub firmę i napisz recenzję. Pisząc recenzję, wyjaśnij, co dzieje się na Ukrainie” – piszą Anonymous i podkreślają, że na pomysł wpadł polski internauta @Konrad03249040.

Jeśli nie wiesz, co napisać, oto przykładowy tekst: Еда была отличной! К сожалению, Путин испортил наши аппетиты, вторгшись в Украину. Противостаньте своему диктатору, прекратите убивать невинных людей! Ваше правительство лжет вам. Вставай!” – dodają.

Co to znaczy? „Jedzenie było wspaniałe! Niestety, Putin zepsuł nam apetyt, najeżdżając Ukrainę. Postawcie się swojemu dyktatorowi, przestańcie zabijać niewinnych ludzi! Wasz rząd Was okłamuje. Wstańcie!” – brzmi przetłumaczona z rosyjskiego przykładowa recenzja.

Grupa aktywistów prosi również o zostawienie 5-gwiazdkowej oceny, aby nie robić krzywdy restauratorom, lecz jedynie „przekazać informacje okłamywanej przez Putina ludności”.

Jest jednak jeden wyjątek: „Chyba że jest to własność państwa rosyjskiego, wtedy nie krępuj się zostawić 1-gwiazdkową ocenę” – piszą Anonymous.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe