„Spotkała się Pani z podejrzaną o szpiegostwo na rzecz Rosji?” Liderka Strajku Kobiet nie odpowiada na pytania

Klementyna Suchanow znana jest z przypinania innym „prokremlowskich” łatek. Szczególnie w tym kontekście interesująco wygląda blogerskie śledztwo, które zaowocowało pytaniami do jednej z liderek Strajku Kobiet.
Klementyna Suchanow „Spotkała się Pani z podejrzaną o szpiegostwo na rzecz Rosji?” Liderka Strajku Kobiet nie odpowiada na pytania
Klementyna Suchanow / Screen YouTube

Dzień dobry, @KSuchanow. Jest pytanie od Polaków. Czy w 2019 r. pod auspicjami organizacji zinflirtrowanej przez Kreml, mimo jawnego konfliktu z Ukraina po 2014 r., atakowała Pani publicznie w Moskwie polski rząd? W sumie jest też drugie pytanie. Kto finansował Pani wyjazd?

– zapytała twitterowiczka Emilia Kamińska, publikując screeny z relacji ze spotkania Klementyny Suchanow, organizowanym, a przynajmniej relacjonowanym przez rosyjską organizację feministyczną RFO Ona, podczas którego Klementyna Suchanow miała opowiadać o Czarnym Proteście w Polsce.

W odpowiedzi Klementyna Suchanow… zbanowała Emilię Kamińską.

Pojawiło się również pytanie o mającą uczestniczyć w spotkaniu Alexandrę Elbakyan, którą swego czasu Departament Sprawiedliwości USA podejrzewał o działalność na rzecz rosyjskiego wywiadu.

Wszystko to można by uznać za rzecz zbyt mało udokumentowaną, by się nią zajmować, gdyby nie zastanawiająca reakcja Suchanow na pytania.

Pani @KSuchanow prawda to? Jeździła Pani do wrogiego kraju w 2019 r., krytykując publicznie polski rząd? Zarzuty są bardzo poważne…

– zapytał rektor Collegium Intermarium mec. Bartosz Lewandowski.

Proszę Pana, byłam tam, szukając informacji o Was, rozmawiając z Komowem, próbując z Małofiejewem, do książki To jest wojna. Serdecznie pozdrawiam bardzo rozgarniętego prawnika, który skarży moja książkę, ale chyba nie doczytał rozdziału, w którym o tym piszę [pisownia oryginalna – przyp. red.]

– odpowiedziała Suchanow.

5 h zajęło Pani przemyślenie obrony. Zbanowała Pani natychmiast @EmiliaKaminska po informacji o publicznym atakowaniu Polski w Moskwie w 2019 r. Czy spotkała się Pani wtedy z podejrzaną o szpiegostwo na rzecz Rosji Alexandrą Elbakyan? Kto finansował wyjazd? O czym rozmawiałyście?

– drążył Lewandowski.

Pan już nieźle odjechał. To w odwecie za to, że ostrzegam przed Waszym projektem archiwizacji zbrodni? Nie miałam czasu nikogo banować, bo pakowałam paczki dla Ukrainy. Poczyta Pan dokładnie moją książkę, to znajdzie Pan informacje o tym, jak w Moskwie szukałam info o Ordo Iuris

– odpowiedziała Suchanow.

Czym innym jest „szukanie info” do książki, a czym innym publiczne wystąpienie w Moskwie w 2019 r. (5 lat od inwazji!) na temat okropnych rządów w Polsce i tragicznej sytuacji kobiet w naszym kraju. Wiedziała Pani o tym, że pani wypowiedzi mogą być wykorzystane przez wrogie służby?

– kontynuował Lewandowski.

Panie, podpisaliście list do Putina, Wasz założyciel – Skarga był na kongresie podczas inwazji na Krym, współpracujecie z org. zinfiltrowaną i finansowaną przez Kreml i teraz chce Pan odwrócić kota ogonem? Chyba się pod dupą pali, że nagle przypieracie taki atak

– odpowiadała Suchanow.

Pani jak zwykle insynuuje. Ja pytam o konkret: atakowała Pani publicznie Polskę w 2019 r. w Moskwie? Wiedziała Pani, że organizacja jest zinfiltrowana przez rosyjskie służby? Spotkała się Pani z podejrzaną o szpiegostwo na rzecz Rosji? Kto płacił za wyjazd? O czym rozmawiałyście?

– nie ustawał Lewandowski.

oto lista - każdy fakt jest okraszony zdjęciami odpowiednich dokumentów. czy @OrdoIuris zamierza dalej współpracować z @CitizenGOes, zinfiltrowaną i finansowaną przez Kreml org. (płacił Małofiejew, objęty sankcjami za sponsorowanie ataku na Urkainę) [pisownia oryginalna – przyp. red.]

– unikała odpowiedzi Suchanow.

Jeżeli to prawda, to Pani @KSuchanow nieświadomie stała się ofiarą rosyjskich służb. Czy może Pani odpowiedzieć za czyje to było pieniądze? Bo w tym momencie Pani działalność i dziwne zachowanie jest bardzo podejrzane. Proszę odpowiedzieć 0/1

– komentował przewodniczący Zielonych w lubelskim Tomasz Lech Buczek.

Również nie otrzymał odpowiedzi.

 

ref_src=twsrc%5Etfw">March 1, 2022


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie Wiadomość
Profesor Siergiej Radczenko na łamach The Spectator: Dlaczego Rosja musi zostać UPOKORZONA na Ukrainie

Niektórzy europejscy przywódcy, ze szczególnym uwzględnieniem Emmanuela Macrona i Olafa Scholza, uważają, że "Rosji nie wolno poniżyć", chociaż to Rosja jest brutalnym agresorem na Ukrainie, który ma na sumieniu nie tylko militarną agresję na niepodległe państwo, ale coraz więcej wskazuje na to, że również zbrodnie wojenne. Innego zdania jest Siergiej Radczenko profesor w Centrum Kissingera, School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University w Waszyngtonie.

Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. Sport ma nie tylko wymiar fizyczny Wiadomość
Polska firma będzie współpracowała z reprezentacją Ukrainy w piłce nożnej. "Sport ma nie tylko wymiar fizyczny"

Firma Publicon Sport z Wrocławia będzie zajmować się szukaniem partnerów i sponsorów dla reprezentacji Ukrainy, która w czerwcu wystąpi dwukrotnie w roli gospodarza w Lidze Narodów UEFA.

[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać Wiadomość
[video] Niebywałe! Analityk w rosyjskiej państwowej TV ostro nt. wojny na Ukrainie: "Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji (...) musimy to rozwiązać"

W jednym z najważniejszych talk-show emitowanym na antenie państwowej rosyjskiej telewizji miał miejsce ciekawy i dla Rosjan zapewne bardzo zaskakujący monolog analityka wojskowego i emerytowanego pułkownika Michaiła Chodarionoka. - Sytuacja będzie się pogarszać (...) jesteśmy w całkowitej izolacji geopolitycznej (...) Ta sytuacja nie jest normalna i w ten czy inny sposób musimy ją rozwiązać - apelował Chodarionok.

Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe