Ukraińskie media: Janukowycz widziany w Mińsku. „Kreml chce uczynić go prezydentem Ukrainy”

Jak podaje portal Ukraińska Prawda, powołując się na ukraińskie dane wywiadowcze, Wiktor Janukowycz ma przebywać obecnie w Mińsku, a Kreml przygotowuje go obecnie do „operacji specjalnej”.
Wiktor Janukowycz Ukraińskie media: Janukowycz widziany w Mińsku. „Kreml chce uczynić go prezydentem Ukrainy”
Wiktor Janukowycz / Wikipedia - premier.gov.ru/ CC BY-SA 4.0

Rządzący w latach 2010–2014 jako prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. Poszukiwany przez ukraińskie organy ścigania, w 2019 skazany zaocznie na karę 13 lat pozbawienia wolności za zdradę stanu. Jak wynika z doniesień ukraińskich mediów, Kreml planuje jego wielki powrót.

„Według ukraińskiego wywiadu ścigany prezydent Wiktor Janukowycz przebywa obecnie w Mińsku, a Kreml przygotowuje go obecnie do operacji specjalnej” – podaje Ukraińska Prawda. Poinformowano, że według jednego ze scenariuszy będą tam próbowali go ogłosić prezydentem Ukrainy.

„Z uzyskanych informacji wynika, że ​​Kreml może przygotowywać operację informacyjną lub akcję w celu powrotu prezydenta Janukowycza na Ukrainę lub opublikowania w jego imieniu apelu do narodu ukraińskiego w najbliższej przyszłości” – czytamy w publikacji.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe