Wielka Brytania chce zająć nieruchomości należące do bliskich sojuszników Putina

Brytyjski minister Michael Gove zaproponuje plan zajęcia brytyjskich nieruchomości należących do rosyjskich oligarchów związanych z Władimirem Putinem – donosi „Financial Times”.
 Wielka Brytania chce zająć nieruchomości należące do bliskich sojuszników Putina
/ fot. PAP/EPA/ANDY RAIN

Według informacji przekazanych przez „Financial Times” sekretarz stanu ds. społeczności i samorządów lokalnych w brytyjskim rządzie Michael Gove przygotowuje projekt dotyczący zajęcia nieruchomości znajdujących się w Wielkiej Brytanii i należących do rosyjskich oligarchów powiązanych z Władimirem Putinem.

Chodzi o dziewięciu oligarchów, w tym Kiryła Szamałowa, byłego zięcia Władimira Putina, który został najmłodszym miliarderem w Rosji. Brytyjski rząd zaproponował, że oligarchowie mieliby zamrożone brytyjskie aktywa, a także nie mogliby podróżować do Wielkiej Brytanii – informuje „FT”.

„Financial Times” informuje również, że w nieruchomościach mogliby zostać zakwaterowani uciekający ze swojej ojczyzny Ukraińcy.

Według „FT” plan Gove popiera szef brytyjskiego rządu Boris Johnson, któremu w środę Partia Pracy zarzuciła, że nie podjął wystarczających działań przeciwko oligarchom związanych z Putinem.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe