Rosyjscy i białoruscy zawodnicy jednak nie wystąpią na paraolimpiadzie w Pekinie

Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski zdecydował, że rosyjscy i białoruscy zawodnicy nie będą mogli startować w zimowej paraolimpiadzie, która niedługo zaczyna się w Pekinie.
Flaga olimpijska Rosyjscy i białoruscy zawodnicy jednak nie wystąpią na paraolimpiadzie w Pekinie
Flaga olimpijska / Flickr/Scazon

Komitet zmienił wczorajszą decyzję, zgodnie z którą Rosjanie i Białorusini mieli być dopuszczeni do zawodów, ale nie pod swoją flagą, a ich wyniki nie miały być liczone do klasyfikacji.

Po specjalnie zwołanym spotkaniu Zarząd Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC) podjął decyzję o odrzuceniu zgłoszeń sportowców z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego i Białorusi na Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Pekinie 2022. Oznacza to, że zawodnicy paraolimpijscy z tych krajów nie będą już mogli uczestniczyć w Igrzyskach, które rozpoczną się 4 marca 2022 roku

– czytamy w oświadczeniu komitetu.

Jak informuje sam szef Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego, na jego decyzję miały także wpływ protesty innych ekip paraolimpijskich.

– W ciągu ostatnich 12 godzin ogromna liczba członków kontaktowała się z nami i była bardzo otwarta, za co jestem im wdzięczny. Powiedzieli nam, że jeśli nie rozważymy ponownie naszej decyzji, prawdopodobnie będzie to miało poważne konsekwencje dla Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie 2022. Wiele NPC, z których niektóre skontaktowały się z ich rządami, drużynami i sportowcami, groziły, że nie będą konkurować

– tłumaczył działacz paraolimpijski.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe