[video] "Proszę sobie wyobrazić, jakie mamy relacje z Andrzejem. On do mnie dzwoni, a ja..." Zełenski opowiada o swojej relacji z Andrzejem Dudą

Wołodymyr Zełenski na konferencji prasowej opowiedział mediom, jak bliskie relacje łączą go z prezydentem RP Andrzejem Dudą. - Jesteśmy bardzo bliscy. Tak, Polska we wszystkim nam pomaga. Jesteśmy przyjaciółmi, prawdziwymi przyjaciółmi - podkreślił prezydent Ukrainy.
 [video]
/ screen video TVP Info

- Z Andrzejem Dudą mam wspaniałe relacje, rozmawiamy codziennie, to jeden z tych liderów, z którym mam takie relacje. On do mnie dzwoni i pyta "co teraz robisz? W czym mogę ci pomóc? Mamy krew, możemy z Agatą przekazać dla rannych" - opowiada Wołodymyr Zełenski.

- Ja mówię: "tak, dziękuję, zaczekaj...". Proszę sobie wyobrazić, jakie my mamy relacje z Andrzejem, on do mnie dzwoni, a ja do niego mówię: "zaczekaj chwilę, sekundkę". Ja równolegle dzwonię do naszych wojskowych i mówię, że dzwoni Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej i pytam czy jest potrzebna krew. Oni na to: "tak, jest potrzebna krew". I mówię: "Andrzej, tak, bierzemy, jest zapotrzebowanie" - powiedział prezydent Ukrainy.

- Zobaczcie, jak się zmienił ten świat, do jakich zmian doszło w ramach stosunków dyplomatycznych. To jest siła. Jesteśmy bardzo bliscy. Tak, Polska we wszystkim nam pomaga. Jesteśmy przyjaciółmi, prawdziwymi przyjaciółmi - podsumował Wołodymyr Zełenski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe