Wielka Brytania: Nie żyje Michaił Watford, związany z Putinem rosyjski oligarcha

Urodzony na Ukrainie oligarcha związany z Władimirem Putinem Mikhail Watford został znaleziony martwy w domu w Surrey - podaje brytyjski "The Guardian".
Fot. ilustracyjna Wielka Brytania: Nie żyje Michaił Watford, związany z Putinem rosyjski oligarcha
Fot. ilustracyjna / PAP/EPA/RICHARD WAINWRIGHT

Z publikacji dowiadujemy się, że urodzony na Ukrainie oligarcha został znaleziony martwy w swoim domu w poniedziałek. Policja twierdzi jednak, że śmierć biznesmena, który dorobił się fortuny na ropie i gazie, jest niewyjaśniona, ale nie podejrzana. 

- Zostaliśmy wezwani około południa w poniedziałek 28 lutego po doniesieniach o znalezieniu ciała mężczyzny pod adresem Portnall Drive, Wentworth - powiedział rzecznik policji. 

- Wezwano karetkę, ale niestety mężczyzna, który miał około 60 lat, zmarł na miejscu zdarzenia. Jego najbliżsi krewni wiedzą o tym i są wspierani przez specjalistów. Trwa dochodzenie w sprawie okoliczności śmierci, ale na chwilę obecną nie wydaje się, aby istniały jakiekolwiek podejrzane okoliczności - dodał funkcjonariusz.

Śmierć oligarchy trudno określić inaczej niż jako co najmniej tajemniczą. Jak podaje "The Guardian", Watford dorobił się majątku na ropie i gazie po rozpadzie Związku Radzieckiego. Media wskazują również, że oligarcha dobrze znał Władimira Putina. Po inwazji Rosji na Ukrainę uwaga brytyjskiej opinii publicznej skupia się w szczególności na rosyjskich oligarchach mieszkających w Wielkiej Brytanii, którzy są uważani za członków wewnętrznego kręgu prezydenta Rosji. 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe