Ukraińskie władze: Próby natarcia na Mikołajów odparte

Próby rosyjskiego natarcia bezpośrednio na miasto Mikołajów na południu Ukrainy zostały odparte - oświadczył w piątek doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Ołeksij Arestowycz.
Rosyjski sprzęt zdobyty w Mikołajowie Ukraińskie władze: Próby natarcia na Mikołajów odparte
Rosyjski sprzęt zdobyty w Mikołajowie / PAP/Ukraineincrisis

Zapewnił też, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla Odessy, a sytuacja w częściowo okrążonym przez rosyjskie wojska Mariupolu jest pod kontrolą.

Stwierdził, że władze panują nad sytuacją w kraju. Ocenił, że przeciwnik "największe sukcesy odniósł" w mieście Enerhodar, gdzie Rosjanie przejęli kontrolę nad Zaporoską Elektrownią Atomową.

"Wszystkie próby przesunięcia się przeciwnika bezpośrednio w stronę Mikołajowa zostały odparte" - zapewnił Arestowycz.

Dodał, że Charków i Ochtyrka są wciąż celem ostrzałów Rosjan, ale obrona nie ustępuje, a o sytuacji w tych miastach informowana jest społeczność międzynarodowa.

Wcześniej szef władz obwodu mikołajowskiego Witalij Kim poinformował, że rosyjskie wojska weszły do Mikołajowa i trwają walki. "Nie denerwujmy się" - zaapelował. Wezwał też mieszkańców, by nie publikowali zdjęć ani nagrań, na których widać ukraiński sprzęt wojskowy podczas trwania walk.

"Po wejściu do Basztanki, kolumna wjechała do tej miejscowości, wdarto się do szkoły, opanowano ją i rozstrzelano dyrektora" - przekazał Kim na Telegramie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe